Ізраїль сподівається на «зміни і поправки» у Законі про Інститут нацпам’яті
http://ogo.ua/images/articles/1/big/1513078568.jpg

Ізраїль сподівається на «зміни і поправки» у Законі про Інститут нацпам’яті

МЗС Ізраїлю коментує рішення президента Польщі підписати закон про ІНП. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Ізраїльське МЗС сподівається на «зміни і поправки» у Законі про Інститут національної пам’яті. У відповідь на рішення президента Польщі Анджея Дуди підписати закон, зовнішньополітичне відомство Ізраїлю опублікувало у Твіттері заяву, в якій висловило «побоювання» у зв’язку зі змінами у тексті закону.

«Маємо надію, що у визначений до завершення праці Конституційного суду термін нам вдасться узгодити зміни та поправки», – написано у заяві Міністерства закордонних справ Ізраїлю.

«Ізраїль зауважив, що президент Анджей Дуда направив закон на розгляд Конституційного суду з метою отримання пояснень та поправок», – написано в заяві. Ізраїльський МЗС підкреслює, що Ізраїль та Польща несуть «спільну відповідальність за дослідження та збереження пам’яті про Голокост».

Нагадаємо, 6 лютого президент Польщі Анджей Дуда прийняв рішення підписати Закон про Інститут національної пам’яті. Президент одночасно направив закон на розгляд Конституційного суду.

Оновлений Закон про Інститут національної пам’яті Польщі передбачає кримінальну відповідальність за поширення висловлювання «польські концентраційні табори» для визначення таборів, побудованих у період Другої світової війни німцями на території окупованої нацистською Німеччиною Польщі, а також приписування польському народу співучасті у Голокості, буде переданий на розгляд Конституційного суду для перевірки його відповідності з Конституцією Польщі. Публічне та всупереч фактам приписування польському народу або польській державі відповідальності чи співвідповідальності за злочини Третього Рейху або інші злочини проти людства, миру та воєнні злочини, буде каратися штрафом або позбавленням волі до трьох років. Згідно з законом кримінальна відповідальність загрожує теж «за пропаганду ідеології українських націоналістів».