Лєх і Ярослав Качинські стали лауреатами нагороди 25-ліття "Gazeta Polska"
http://www.ogo.ua/images/articles/1567/big/1383320988.jpg

Лєх і Ярослав Качинські стали лауреатами нагороди 25-ліття “Gazeta Polska”

За словами головного редактора “Gazeta Polska” Томаша Сакєвича, це політики, які повністю змінили Польщу. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на сайт тижневика “Gazeta Polska”.

Нагороду вручать голові керівної партії Право і справедливість під час урочистості 6 лютого. Головний редактор “Gazeta Polska” Томаш Сакєвич написав, що Лєх та Ярослав Качинські – це люди, котрі повністю змінили Польщу, провели поляків від посткомуністичного до нормального життя, до повністю суверенної держави.

«За це Лех Качинський заплатив життям. Його геополітика нині починає тріумфувати. Питання Міжмор’я стало важливою частиною не тільки польської політики, але й країн нашого регіону, також Сполучених Штатів. (…) Нині Ярослав Качинський очолює найсильнішу в історії пронезалежницьку партію. Він править, хоч і не без обмежень, сильною рукою, миттєво змінюючи країну», – написав Томаш Сакєвич.

Лєх та Ярослав Качинські у період Польської Народної Республіки були діячами антикомуністичної опозиції, пов’язані з Комітетом захисту робітників та профспілкою “Солідарність”, а після 1989 року сенаторами І каденції.

Ярослав Качинський нині є головою Права і справедливості, у 2006-2007 роках він був прем’єр-міністром Польщі. Його брат Лєх Качинський був головою Вищої контрольної палати, міністром юстиції в уряді Єжи Бузека у 2000-2001 роках. У 2002-2005 роках він був мером Варшави, а в 2005 році його вибрали президентом Польщі. Лєх Качинський загинув під час катастрофи президентського літака біля Смоленська у 2010 році.