Нічим завершилася польська національна експедиція на К2
http://external.polskieradio.pl/files/352f521c-ff72-4019-ae9a-e80fbfd0d225.file

Нічим завершилася польська національна експедиція на К2

Національна експедиція на схилах К2 тривала з початку січня. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Після понад двох місяців завершилася національна експедиція на К2 (Чоґорі). Її керівник Кшиштоф Вєліцький разом з іншими учасниками прийняв сьогодні рішення припинити експедицію на останній непідкорений взимку восьмитисячник. Вплив на його рішення мала насамперед безпека польських альпіністів.

Зранку на обстеження маршруту вийшли Януш Ґоломб і Адам Бєлєцький. Умови, з якими вони зіткнулися неподалік дальшої бази, були дуже несприятливими, – розповідає Польському радіо Марек Хмєлярський, один з членів експедиції: «Там була велика маса снігу, повна відсутність статичних мотузок».

На додаток, за прогнозом, перед гімалаїстами було лише одне коротке погодне вікно. Беручи до уваги відсутність відповідної акліматизації, спроба виходу на вершину була б занадто ризикованою, – пояснює Януш Маєр, керівник програми «Польський зимовий гімалаїзм»: «Немає вже другого погодного вікна, що дозволяло би вийти на вершину».

Національна експедиція на схилах К2 тривала з початку січня. Спочатку їй перешкоджали несприятливі погодні умови, а після цього учасники експедиції проводили рятувальну акцію на Нанґапарбат. Згодом, з міркувань безпеки, необхідною виявилася зміна маршруту на вершину. Каменепад на Шляху басків поранив двох гімалаїстів, і тоді було прийняте рішення про переходу на Ребра Абруцці. На практиці це означало необхідність високогірного етапу експедиції від початку. Однак, полякам вдалося здолати відмітку у 7000 м.