Польща в ООН відстоюватиме дотримання міжнародного права стосовно України
https://s13.stc.all.kpcdn.net/share/i/12/10329127/inx960x640.jpg

Польща в ООН відстоюватиме дотримання міжнародного права стосовно України

Головною метою польської участі в Раді безпеки ООН є натиск на дотримання міжнародного права, зокрема стосовно України, – сказав очільник МЗС. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович взяв участь у Нью-Йорку в засіданні Ради безпеки ООН, присвяченому питанням Афганістану та Центральної Азії. У розмові з кореспондентами Польського радіо очільник МЗС представив пріоритети Польщі. За його словами, на форумі ООН Польща хоче показати, що є важливою державою. В рамках роботи Ради безпеки Варшава звертатиме увагу на необхідність дотримання міжнародного права.

«Для Польщі міжнародне право є основою міжнародного ладу, і ситуація, що його порушують – а це відбувається також у сусідстві Польщі, на сході, стосовно України, – не служить запевненню безпеки», – сказав міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович.

Про те, що дотримання права є елементом міжнародної солідарності, у четвер 18 січня на форумі ООН заявив президент Польщі Анджей Дуда. А в п’ятницю 19 січня міністр закордонних справ Яцек Чапутович звернув увагу на це питання під час дебатів про ситуацію в Афганістані.

Глава зовнішньополітичного відомства також попередив, що Польща прагнутиме більшою мірою, ніж досі, взяти участь у спробі вирішення конфлікту на сході України.

Рада безпеки ООН – це орган, який вирішує про найважливіші справи, пов’язані з миром у світі і має право застосовувати санкції до держав-членів. Польща є непостійним членом Ради безпеки протягом двох років – від початку січня цього року до кінця 2019 року.