Польсько-українська інтеграція завдяки освіті та мистецтву
http://www.parta.com.ua/var/abroadcourses/175/175_1_b.jpg

Польсько-українська інтеграція завдяки освіті та мистецтву

Фонд Спілки поляків міста Києва проводить у Польщі освітні програми та мистецькі резиденції для дітей та художників з України. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Фундація Спілки поляків міста Києва була створена у 2014 році в результаті розширення діяльності Спілки поляків міста Києва. Завданням фонду є встановлення міжкультурного діалогу між молоддю з Польщі та України, підтримка і розвиток науки та мистецтва, збагачення знань жителів країни над Дніпром про культуру, історію та мову Польщі. Організація займається реалізацією ряду проектів та програм, про деякі з яких розповіли її представники.

З 2015 року Фундація Спілки поляків міста Києва для розширення своєї діяльності та ліпшої реалізації проектів була зареєстрована над Віслою. Фонд займається освітніми, культурними, мистецькими, історичними та дослідницькими програмами. Серед іншого, з 2015 року організація розвиває освітню програму, що дозволяє учням, зокрема з України, навчатися у середніх школах та технікумах Польщі.

Нині під опікою фундації є понад 150 дітей з-над Дніпра. Діти перебувають у двох місцевостях Польщі – у місті Пулави та селі Клєментовіце Люблінського воєводства.

Фундація співпрацює з численними школами Пулавського повіту, які адаптують освітню пропозицію до викликів сучасного світу, що має полегшити учням вступ на омріяні спеціальності у вищих навчальних закладах країни над Віслою. За словами голови Фонду Спілки поляків міста Києва Владислава Зварича, діти з України доволі швидко, на відміну від старших, адаптуються до навчання та життя у Польщі.

Водночас за словами координатора проектів Фонду Спілки поляків міста Києва Ольга Бочкар, мистецькі, культурні ті інші програми організації виникли в результаті навчання українських дітей у Польщі. Вона звертає увагу, що, наприклад, Варшава, Вроцлав, Ґданськ, Краків – це дуже мультикультурні міста, де незалежно від національності студента, учня, працівника чи мешканця, усі, здебільшого, поглинаються масовим соціумом та інфраструктурою мегаполісів. Абсолютно інша сиутація у менших містечках.

Наступним етапом розвитку освітньої програми і діяльності Фундації Спілка поляків міста Києва у невеликих місцевостях на сході Польщі стали мистецькі перебування для художників з України, які створили власні художні проекти і подарували їх місцевій школі та громаді у Клєментовіцах, де вчиться приблизно 80 дітей з України. Перші два великі проекти за участю українських митців відбулися у співпраці з Міжнародним симпозіумом сучасного мистецтва “Біручий” та комплексом шкіл агробізнесу ім. Ратая.