Прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький хоче заблокувати Nord Stream 2
http://external.polskieradio.pl/files/1564665a-1e57-4fa1-abe9-6d8901391146.file

Прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький хоче заблокувати Nord Stream 2

Про те, що глава польського уряду хоче заблокувати будівництво російсько-німецького газогону, повідомляє «Dziennik Gazeta Prawna». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Видання «Dziennik Gazeta Prawna» за середу звертає увагу, що прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький намагатиметься переконати західних партнерів щодо значення газогону Nord Stream 2 для безпеки регіону. «Ми будемо переконувати, що спорудження Nord Stream 2 в кінцевому підсумку поставить під загрозу незалежність України», – каже джерело щоденника «DGP» з оточення польського прем’єр-міністра.

Газета звертає увагу, що українські експерти схвально оцінюють ідею координації дій. «Nord Stream 2 – це головний інструмент російської гібридної агресії проти України в сфері енергетики. Його метою є знищити транзитний потенціал моєї країни», – каже польському виданню Євген Магда, директор київського Інституту світової політики.

Звідки беруться побоювання Києва? – запитує газета і дає відповідь: Київ боїться, що через Nord Stream 2 Москва відмовиться від транзиту газу територією України. Київ тоді втратив би джерело доходів і був би підданий енергетичному шантажеві, – відзначає «DGP».

Партнерами Ґазпрому в цьому проекті є п’ять західних енергетичних компаній. Газогін має бути готовим до кінця 2019 року. Тоді ж Росія має намір припинити транспорт газу трубопроводами, які проходять через територію України. Проти створення газогону Nord Stream 2 виступають Польща, країни Балтії та Україна.