Професор Журавський вель Ґраєвський: Історична політика вимагає часу
http://external.polskieradio.pl/files/211ea4dd-2e20-4cb9-92a7-55def3608b3f.file

Професор Журавський вель Ґраєвський: Історична політика вимагає часу

За словами експерта, Польща лише на самому початку відвернення наслідків недбалості, спричиненої радянським рабством. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Історична політика вимагає часу та великих фінансових витрат. У рамках польської історичної політики необхідно інвестувати у великі епічні фільми, музейні справи та польські інститути за кордоном, – вважає політолог професор Пшемислав Журавський вель Ґраєвський.

Польща лише на самому початку відвернення наслідків недбалості, спричиненої радянським рабством, а також занедбань останніх понад 20 років, – оцінив професор Лудзького університету.

Політолог навів слова маршала Юзефа Пілсудського про те, що «власну історію треба писати самому, тому що, якщо ви не напишете її, інші її напишуть за вас і напишуть погано».

За словами експерта, можна захоплюватися ефективністю історичної політики Німеччини та Ізраїлю, натомість, важко говорити про можливість брати з них приклад через різницю в потенціалах та відправних точках. У випадку Ізраїля – це відсутність недбалості, а у випадку Німеччини – зовсім інша відправна точка від позиції фактичного винуватця масових злочинів.

Політолог звернув увагу на ІІ Світову війну і навів приклад комп’ютерних ігор, де символом руху опору є французький рух опору, а єдина підпільна держава і найбільша підпільна армія в Європі – польська Армія крайова – фактично не існує.

За словами професора Пшемислава Журавського вель Ґраєвського, усе це треба відпрацювати. Це «вся втрачена цивілізація», яку треба розповісти всілякими можливими способами, починаючи з фільмів, а закінчуючи комп’ютерними іграми, науковими інструментами і державною діяльністю.

Завдяння буде не з простих, – вказує професор і додає: «в інтересах Росії є показати нас як союзників нацистської Німеччини, і показати Росію як єдиний суб’єкт, який зумів усе це організувати і навіть цивілізувати. І тут існує певна спільнота інтересів різних гравців, тому завдання дуже складне».