Рускій мір розсівся в Слупську
http://www.thenews.pl/b152be18-ef26-4227-b9ba-0aacf26c7347.file

Рускій мір розсівся в Слупську

Публіцист Ґжеґож Вєжхоловський звертає увагу, що діяльність Центру російської культури і мови в містечку Слупськ фінансує фонд Рускій мір. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У містечку Слупськ (на півночі Польщі – ред.) як філія Міської публічної бібліотеки імені Марії Домбровської працює Центр російської культури і мови. Його фінансує фонд Рускій мір – одна з найпотужніших пропагандистських машин Кремля. Фонд очолює колишній заступник голови КДБ і внук відомого злочинця В’ячеслава Молотова, – пише автор статті в найновішому виданні тижневика «Gazeta Polska», Ґжеґож Вєжхоловський.

Публіцист звертає увагу, що після того, як Громадянська платформа втратила владу в Польщі, росіян позбавлено можливості безпосередньо впливати на стратегічні, економічні, політичні та військові сфери польської держави. Тоді весь тягар офіційного розширення зони впливу перекинуто на так звану м’яку силу, тобто вплив на поляків за посередництвом культури, історії та освіти. Особливу роль у цій сфері Кремль призначив саме фондові Рускій мір, що фінансується з бюджету Російської Федерації.

«Наша діяльність полягає, перш за все, в розповсюдженні російської культури, і заохоченні вивчати російську мову», – інформує Центр російської культури і мови в Слупську. Як відзначає дописувач, це «поширення», на жаль, означає російську пропаганду, спрямовану також до польських дітей, адже сюди регулярно запрошують учнів середніх і початкових шкіл та дошкільнят.

На перший погляд, в уроках про історію, культуру та географію Росії і малюванні матрьошок немає нічого поганого. Проблема в тому, що це розбуджування симпатії до Росії здійснюють агенти країни, яка нині окупує території інших країн – Грузії, України і Молдови, а Польщі погрожує збройними діями. Не згадуючи про те, що у випадку деяких симпатичних бесід з польськими дошкільнятами, наприклад про «підкорення космосу росіянами», повторюються просовєтські доповіді, відомі з часів Польської Народної Республіки.

Вони з’являються регулярно під час занять. Важко, однак, дивуватися: Рускій мір, який фінансує слупський Центр російської культури і мови, був створений саме з цією метою. Згідно з джерелами НАТО, які цитує західна преса, а також рапортом, який підготував Центр європейських досліджень Вілфріда Мартенса, фонд Рускій мір – це, просто, пропагандистське агентство, яке намагається формувати громадську думку (зараз і в майбутньому: тобто дітей і молодь) у Європі згідно з вказівками Кремля.

Автор статті наголошує: президент Слупська Роберт Бєдронь повинен мати свідомість, що фондом, який спонсорує майстер-класи і заняття для учнів і дошкільнят, керує В’ячеслав Ніконов. Це екс-очільник ідеологічного відділу ЦК КПРС у 1991-1992 роках, заступник глави КДБ, онук В’ячеслава Молотова (який підписав план німецько-совєтського розподілу Польщі, а також рішення про вбивство понад 20 тисяч поляків у Катині та в інших місцях). У керівництві фонду є такі постаті, як Віталій Іґнатєнко, генеральний директор центрального пресового агентства Росії ТАСС, а в період СРСР член комуністичної партії і сам Сєрґєй Лавров, міністр закордонних справ Росії. А також Наталія Нарочніская, совєтська дипломатка, яка підтримувала війну в Чечні у 90 роки, і Владімір Якунін, бізнесмен, совєтський дипломат, 2014 року охоплений санкціями США за участь у підготуванні наступу на Україну.