У п'ятницю відбулась перша зустріч польської групи з діалогу з Ізраїлем
http://patrioty.org.ua/images/2017/11/11232409_ak.jpg

У п’ятницю відбулась перша зустріч польської групи з діалогу з Ізраїлем

До складу групи входять п’ять осіб і вона має працювати зі схожою за складом групою з Ізраїлю. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

О 16.00 відбулась перша зустріч польської групи з питань історично-правового діалогу з Ізраїлем. На його чолі став віце-міністр закордонних справ Бартош Ціхоцький.

До складу групи входять п’ять осіб і вона має працювати зі схожою за складом групою з Ізраїлю.

Скликання обох груп є результатом телефонної розмови між прем’єрами Польщі та Ізраїлю, що відбулася у неділю після того, як розгорівся спір про внесення змін до закону про Інститут національної пам’яті.

Окрім віце-міністра, до складу польської групи увійшли віце-голова Інституту національної пам’яті Матеуш Шпитма, віце-директор Музею ІІ світової війни Ґжеґож Берендт, директор Правового департаменту Канцелярії голови Ради міністрів Армен Артвіх та письменник і публіцист Броніслав Вільдштайн.

Останній заявив, що має надію, що скликання цієї групи сприятиме вирішенню спору. Також він сказав, що напевно треба дискутувати і представляти власні аргументи: «І лише з цього може вирости якийсь компроміс. Є, звісно, питання про те, що кожен компроміс має свої межі. Такою межею, наприклад, є добре ім’я польського народу та історична правда».

Броніслав Вільдштайн звернув увагу на неясності в перекладі оновленого закону: «’Naród’ (укр. – ’народ’) в англійській версії перекладено, як ’people’, що дуже двозначно, оскільки це також значить ’люди’. Отже, я наводжу такий приклад, аби показати, наскільки багато непорозумінь тут може бути, які слід прояснити».

Віце-міністр Бартош Ціхоцький сказав напередодні, що польська сторона переконуватиме владу Ізраїлю, що звинувачення через закон про Інститут національної пам’яті необґрунтовані. «Цей оновлений закон напевно не є спробою обмеження наукових досліджень і мистецької діяльності», – сказав він.