У Польщі нові правила реєстрації для трудових мігрантів
https://static.ukrinform.com/photos/2016_03/1457480712-4600-ukrainapolsa-foto-apostrophecomua.jpg
People hold tied Polish, right, and Ukrainian flags during a demonstration supporting the opposition movement in Ukraine, in Warsaw, Poland, Sunday, Feb. 23, 2014. A top Ukrainian opposition figure assumed presidential powers Sunday, plunging Ukraine into new uncertainty after a deadly political standoff – and boosting long-jailed Yulia Tymoshenko’s chances at a return to power. The whereabouts and legitimacy of President Viktor Yanukovych are unclear after he left the capital for his support base in eastern Ukraine. (AP Photo/Czarek Sokolowski)

У Польщі нові правила реєстрації для трудових мігрантів

Кожен п’ятий роботодавець у Польщі декларує бажання найняти працівника зі Сходу. Після 1 січня 2018 року вони будуть значно спрощені. Відтепер заробітчани зможуть легально працювати удвічі довше. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на офіційну сторінку money.pl.

Роботодавці, які планують взяти на роботу працівників з України, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови чи Росії з 1 січня, повинні будуть оплатити реєстрацію своєї заяви. Незважаючи на введення оплати, експерти передбачають, що нові правила, котрі зокрема збільшать можливість українців працювати у Польщі на 50% (з 6 до 9 місяців), будуть значним покращенням. Тим більше, що за прогнозами цього року чисельність українських робітників у Польщі перевищить 2 мільйони осіб.

Працівників з усіх східних кордонів хочуть наймати кожна п’ята компанія в Польщі – згідно з звітом “Служба персоналу” “Барометр імміграційної імміграції”. Якщо врахувати тільки лише великі підприємства, то цей показник вже сягає 42 відсотків.

Новий вид дозволів

Серед новинок у нормативних документах – введення нового типу документа, – дозволу на сезонну роботу, що будуть застосовувати в основному у сільському господарстві та туризмі. З 1 січня за їх видачу у Польщі будуть відповідати староства. Завдяки цьому дозволу польські працедавці зможуть на законних підставах наймати іноземців для сезонної роботи на 9 місяців впродовж року. Раніше цей термін не перевищував 6 місяців. Цей же документ дозволить іноземцю виконувати роботу, відмінну від сезонних видів діяльності, але тільки на період, що не перевищує 30 днів протягом терміну дії дозволу.

Умови

Староста видаватиме дозвіл на сезонну роботу іноземцям, в ситуації, коли дотримані дві умови: зарплата буде не менше, ніж та, яка надається іншим працівникам в тому ж положенні, і надати докази відсутності можливості працевлаштування працівника місцевого ринку праці.

– Таке положення дає привілей польським працівникам, які повинні бути найняті на першому місці. Варто пам’ятати, однак, що економічна імміграція, яку ми зараз маємо в Польщі, також є взаємодоповнюючим, а не замісним. Це означає, що іноземці заповнюють свої вакансії, де поляки просто відсутні, – розповідає Кшиштоф Інглот, президент служби персоналу.

Заяви

Крім дозволу на сезонну роботу, роботодавець зможе використати існуючу процедуру подання заяви для працевлаштування громадян України, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови чи Росії. Тоді іноземці можуть легально працювати впродовж 6 місяців протягом 1 року. За реєстрацію заяви роботодавець повинен буде заплатити 30 злотих.

Старости зможуть відмовляти у реєстрації заяв, якщо є підозра, що роботодавець подав фіктивну заяву, або коли він був покараний через порушення трудового законодавства, не платить податків або не сплачує внесків на соціальне страхування.

Кращий контроль за працевлаштуванням іноземців

Нові правила дозволять краще контролювати заяви роботодавців. Перш за все, фірмам доведеться інформувати, чи іноземець, який прибув до Польщі в рамках спрощеної процедури, фактично зайняв вакансію. Це додатковий адміністративний крок, завдяки якому можна буде точно проаналізувати кількість іноземців, які дійсно працюють у Польщі.