У Польщі представили Конституцію для науки
http://www.polradio.pl/5e14e29f-7aa2-427d-9087-b49ef22e3662.file

У Польщі представили Конституцію для науки

Проект закону після суспільних консультацій оприлюднив міністр науки і вищої освіти Ярослав Ґовін. Про це повідомляє Upmp.news із посиланням на Польське радіо.

Підтримка регіональних університетів, батьківська відпустка для докторантів, постанова не видовжувати нестаціонарне навчання у виші, вища заробітна плата для викладачів вищих шкіл – це деякі пропозиції проекту закону про вищу освіту.

Міністр науки і вищої освіти Ярослав Ґовін після суспільних консультацій представив проект закону, який назвали Конституцією для науки. «Ми створили незвичайний капітал суспільної довіри і незвичайний інтелектуальний капітал. Я впевнений, що надбання Національного конгресу науки послужить не лише тому, щоб надати якнайкращу форму законові 2.0, Конституції для науки, а служитиме інспірацією в багатьох чергових реформах, дебатах, дискусіях», – сказав міністр.

Конституція для науки замінить чотири дотеперішні закони в цій галузі. На основі нових правил університети зможуть вводити вступні іспити. Протягом 125 днів суспільних консультацій зголошено понад три тисячі зауважень. Міністерство науки і вищої освіти вперше оприлюднило цей проект у вересні, при нагоді Національного конгресу науки у Варшаві. Тепер над законопроектом працюватиме уряд. Нові правила почнуть діяти від нового академічного року.