Європарламент схвалив зміни, що перешкоджають побудові Nord Stream 2
http://external.polskieradio.pl/files/7372e1fa-3274-456a-b958-43559d7c0401.file

Європарламент схвалив зміни, що перешкоджають побудові Nord Stream 2

Євродепутати підтримали зміни до законодавства ЄС, що мають перешкодити будівництву російського газопроводу. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Депутати Європейського парламенту, що входять до комітету із промисловості, досліджень та енергетики, підтримали зміни до газової директиви, яка має перешкодити будівництву газопроводу Nord Stream 2. Євродепутати ухвалили звіт голови парламентського комітету Єжи Бузека. Тепер, з сильною підтримкою, Єжи Бузек почне перемовини з країнами Європейського Союзу, яких представляє Болгарія, що головує в Євроспільноті.

Зміни до положень Європейська комісія запропонувала у листопаді минулого року. Йдеться про те, аби на усі газопроводи, зокрема ті, що імпортують сировину, поширювалася дія євросоюзного законодавства – Третього енергетичного пакету. Відсутність точних положень у цій справі призводила у минулому до різного тлумачення євросоюзного закону і дозволяла прибічникам Nord Stream 2 просувати цю інвестицію.

Екс-президент Європарламенту і автор звіту Єжи Бузек сказав, що деякі положення в оновленому законі слід загострити та ще більш уточнити. Він запропонував, аби у випадку, коли газопровід, що поєднує євросоюзну країну з державою з-за меж Спільноти і що проходить дном моря (як у випадку Nord Stream 2), євросоюзна директива поширювалася також на територіальні води та виняткові економічні зони держав ЄС.

Крім того, Єжи Бузек запропонував, аби держави Євроспільноти мали право тимчасово виводити з-під дії директиви тільки ті газопроводи, що були збудовані до 8 листопада 2017 року, тобто до дати прийняття змін Єврокомісією. Цієї умови не виконує Nord Stream 2, завершення будівництва якого заплановане на кінець 2019 року. Для нових газогонів такий виняток буде можливим протягом щонайбільше 5-річного періоду.

Водночас жодний з таких винятків не можу загрожувати диверсифікації та безпеці постачанням газу в Євросоюз. До уваги потрібно також взяти економічні санкції, введені проти постачальника. Нині економічні обмеження діють щодо Росії і нічого не вказує на те, аби їх найближчим часом скасували.