Держдеп США затвердив продаж Україні ракетних комплексів Javelin
http://external.polskieradio.pl/files/9506da25-4ac4-4f52-91be-b189a26a604c.file

Держдеп США затвердив продаж Україні ракетних комплексів Javelin

США продадуть Україні переносні протитанкові ракетні комплекси «Джавелін» на суму 47 млн доларів. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Державний департамент США схвалив пропонований продаж Україні протитанкових ракет і ракетних установок Javelin на суму 47 мільйонів доларів. Про це йдеться в повідомленні Пентагону від 1 березня, – інформує Радіо Свобода.

«Система Javelin допоможе Україні побудувати свій довгостроковий потенціал оборони для захисту суверенітету і територіальної цілісності з метою задоволення вимог національної оборони», – говориться у заяві Пентагону.

Відомство заявило, що пропонований продаж не вплине на військовий баланс в регіоні.

Агентство зі співпраці в галузі оборонної безпеки заявило, що уряд України запросив купівлю у США 210 ракет і 37 пускових установок. В угоду будуть включені навчання, технічна допомога, транспорт та інші аспекти логістики.

Оборонний бюджет США на 2018 фінансовий рік передбачає надання Україні 350 мільйонів доларів оборонної допомоги, зокрема і можливість передачі летальної зброї.

«Джавелін» (Javelin) – американський переносний протитанковий ракетний комплекс (ППРК), призначений для ураження бронетехніки, танків, а також БПЛА, вертольотів і гвинтомоторних літаків, що заходять на посадку. Вартість одного комплексу, укомплектованого 6-ма ракетами становить понад мільйон доларів США.