Ґазпром програв Нафтогазу
http://minfin.com.ua/img/2017/28224851/06151e171dba03f10b16b0db8648eb2d.jpeg

Ґазпром програв Нафтогазу

Українська компанія виграла історичну судову суперечку з російським газовим монополістом у справі про транзит газу. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Українська державна компанія Нафтогаз повідомила, що Арбітражний суд у Стокгольмі виніс вирок на її користь у судовій суперечці з російським монополістом Ґазпромом у справі транзиту газу. Нафтогаз домігся компенсації у розмірі 4,63 млрд доларів за недопоставку Ґазпромом погоджених обсягів газу для транзиту, – говориться у заяві української компанії. У Ґазпромі поки не прокоментували це рішення Стокгольмського арбітражу.

Судовий процес у справі транзиту газу до Європи територією України тривав протягом року. Нафтогаз вимагав компенсації у розмірі 15 млрд доларів.

У середині 2014 року Нафтогаз звернувся до арбітражного суду з позовом у справі встановлення справедливої ціни на газ, що постачається Україні Росією. Тоді Ґазпром подав у відповідь позов проти української компанії. Москва хотіла від Києва повернення боргу за начебто незаконно відібрані Нафтоґазом обсяги транзитного газу.

Тоді Стокгольмський арбітраж вирішив, що Нафтогаз має сплатити Ґазпрому заборгованість у розмірі приблизно 2 млрд доларів за поставлений газ. У результаті найновішого вироку, українське підприємство отримає від росіян у підсумку 2,56 млрд доларів.