Курт Волкер: Мир в Україні залежить від Росії
https://www.fondsk.ru/images/news/2017/10/31/or-44951.jpg

Курт Волкер: Мир в Україні залежить від Росії

Американський дипломат у розмові з виданням «Gazeta Wyborcza» радить полякам точно придивлятися до російської активності. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо. 

«Gazeta Wyborcza» розмістила інтерв’ю зі спеціальним представником Держдепартаменту США з питань України Куртом Волкером. Волкер чітко заявляє, що це Росія відповідає за все те, що сталося у Східній Україні та в Криму. І що мир в Україні залежить від Росії.

Вашингтон хотів би ввести миротворців ООН на Донбас, і хотів би, щоб Росія забрала звідти своїх солдатів. За словами Курта Волкера, основною метою Москви є те, щоб до Києва повернувся проросійський уряд. Але, парадоксально, результат є зворотнім. В Україні відбулося зростання націоналістичних настроїв, країна об’єдналася. Війна привела до того, що Росія стала синонімом ворога, – вказує американський дипломат.

Волкер наголошує, що Україні необхідна допомога ззовні, і тому США вирішили постачати Києву протитанкові ракети. Ідеться не лише про наступальну, але й оборонну зброю. Тому тривають переговори в справі надання Україні спеціальних систем виявлення стрільців-снайперів, оскільки з рук снайперів саме гине на Донбасі найбільше людей.

Що стосується інцидентів між Польщею та Україною, як нищення пам’ятників тощо, Волкер сказав, що для нікого не секрет, що в цьому регіоні Європи Росія проводить різні дії. Але, як зазначає американський дипломат, польсько-українські взаємовідносини мають настільки сильний фундамент, що акти вандалізму по обидва боки кордону його не знищать.

Волкер сказав, що може порадити представникам польської влади ігнорувати деякі речі, щоб не викликати додаткової напруги між Польщею та Україною. Та ще дуже точно придивлятися до російської активності. Курт Волкер підкреслив теж, що російський наступ і загарбання території іншої країни повинно викликати велике побоювання також у Польщі.