Україна зміцнила позицію в групі євровідбору

Жіноча національна збірна України впевнено перемогла команду Нідерландів у домашньому поєдинку кваліфікації чемпіонату Європи 2019 року. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на fbu.ua.

Україна – Нідерланди 84:49 (17:7, 22:16, 24:16, 21:10)

Україна: Ягупова 39 + 10 підбирань + 5 перехоплень + 4 передачі + 1 блок-шот – 5 втрат, Удоденко 15 + 5 передач + 4 підбирання, Білоцерківська 8 + 5 передач + 4 підбирання, Радулович 5 + 4 підбирання, Ольховик 3 – старт, Бережинська 5 + 5 підбирань – 4 втрати, Науменко 5, Краєвська 2, Самбурська 2, Горобець 0

Збірна України заволоділа перевагою вже у дебюті гри. Наші дівчата добре провели стартовий відрізок у захисті та заволоділи перевагою на щитах, а результативна гра Ягуопової та Удоденко, які набрали по 7 очок за першу чверть, допомогла господаркам отримати 10 очок переваги.

У другій чверті підопічні Бошковича втратили концентрацію на своєму щиті, дозволивши суперницям зібрати серію відскоків у чужій фарбі. Однак своєчасний тайм-аут привів до тями українок, а фірмовий індивідуальний перформанс від Ягупової допоміг нашим баскетболісткам збільшити перевагу до 16 балів. У Нідерландів ще у першій половині 3 фоли до пасиву записала Брьорінг та Баттер, а 15 командних втрат за половину стали ключовим чинником, який призвів до солідного очкового дефіциту гостей.

У третій чверті Україна продовжувала повністю контролювати хід гри, не дозволяючи суперницям зробити навіть натяк на камбек. Нідерландські баскетболістки не могли знайти протидію Ягуповій, яка вже перед стартом заключної чверті мала в активі 33 очки.

Інтриги у четвертій чверті, яку команди розпочинали за 23 балів переваги господарок, вже не не було. Українки виглядали набагато мобільнішими за суперниць, різноманітніше атакували та набагато краще рухали м’яч в атаці. При цьому підопічні Бошковича не дозволили собі втратити концентрацію у захисті, завдяки чому не тільки втримали перевагу, а й збільшили її.

В підсумку національна збірна України вдруге у відборі перемогла Нідерланди, вигравши домашній матч з рахунком 84:49.

Перемога з різницею в 35 очок дозволила нашій команді закріпитися на другому місці в групі.

Іспанська збірна напередодні також впевнено перемогла вдома Болгарію – 97:57.

Нагадаємо, наша команда відпустила в відрив команду Іспанії після поразки в домашньому поєдинку – 68:72.

До фінального турніру чемпіонату Європи виходять 8 переможців груп та 6 найкращих команд серед тих, що посядуть другі місця.

У заключних матчах кваліфікації збірна України зіграє на виїзді 17 листопада проти Болгарії та 21 листопада проти Іспанії.