"ВІЙНИ І МИР, або "Українці – поляки: брати/вороги, сусіди"

“ВІЙНИ І МИР, або “Українці – поляки: брати/вороги, сусіди”

“Погоджуюсь з висловленим Пані Ларисою в інтерв’ю твердженням про потребу існування польсько-українського медіапростору, де про такі речі можливо спокійно і фахово говорити” – Перший віце-президент Польсько-Української господарчої палати Олег Дубіш. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на офіційний блог.

У вільні хвилини першого дня Нового 2018 року мав змогу переглянути дуже цікаве відео – інтерв’ю головного редактора газети «День» Лариси Івшиної на інтернет-каналі UKRLIFE.TV від 27.12.2017 р.

Давно читаю газету «День», збираю її бібліотеку, шаную позицію і просвітницьку діяльність Пані Лариси. А видану під її редакцією ще в далекому 2004 році на українській та польській мовах книжку під символічною назвою “ВІЙНИ І МИР, або “Українці – поляки: брати/вороги, сусіди” вважаю обов’язковим „must read” для будь кого хто цікавиться двосторонніми відносинами і не тільки. https://www.youtube.com/watch?v=7dhDrA6y4hE

Звернув увагу, що цього разу в інтерв’ю під кінець 2017р.  достатньо великий “польський блок”. Розуміючи і поділяючи певне роздратування Пані Лариси історичним невіглаством в т.ч. в польському напрямку, хочу все ж таки зауважити, що в умовах сучасної політичної ситуації в Польщі постать Пілсудського (чи навіть окремі аспекти його політики) в контексті сьогоднішніх відносин з Україною, не є найгіршим варіантом з можливих символів співпраці і партнерства. Навіть як що вони носять характер “трудного братерства”. Не забуваймо про Дмовського (((. Звичайно Гедройць, як символ -це супер!!! Але відомо, що “політика- це мистецтво можливого”. Завдяки газеті “День” я, наприклад, відкрив для себе постать Генрика Юзевського. Попри “Сокальский кордон” (який з польської точки зору теж можна пояснити – наприклад діяльністю і атентатами (політичними вбивствами/терором) ОУН в моїй рідній Галичині, тощо) та інші речі, діяльність цього соратника Пілсудського на рідній для пані Лариси Волині теж містить багато об’єднуючих/позитивних символів. Але історичний масштаб, авторитет вищезгаданих постатей в сьогоднішній Польщі, не спів мірні. А в сьогоднішніх реаліях, особливо враховуючи гібридну війну з Росією, яка в т.ч. вміло розкручує історичні суперчки між PL–UA, як на мене, партнерські відносини з Польщею носять для України екзистенціональне значення. А для цього позитивні, об’єднуючі, значні історичні події і авторитетні постаті відповідного масштабу, вкрай важливі. Повністю погоджуюсь з висловленим Пані Ларисою в інтерв’ю твердженням про потребу існування польсько-українського медіапростору, де про такі речі можливо спокійно і фахово говорити, а не по принципу “Сам дурак” (((. Ще раз дякую за цікаву розмову. Всього всім найкращого в Новому 2018 Році!

Офіційний блог Олега Дубіша https://upmp.news/blogs/?auth_id=29