Глава МЗС Польщі: Росія – агресор, санкції треба зберегти
http://www.polradio.pl/818f606f-21d2-41b4-964f-477cfe058f82.file

Глава МЗС Польщі: Росія – агресор, санкції треба зберегти

Яцек Чапутович наголосив на розбіжності інтересів Польщі та Росії і неможливості близьких відносин. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Польща та Росія мають розбіжні інтереси; немає жодних шансів на близькі відносини, але це не означає, що ці відносини повинні бути заморожені», – заявив у понеділок, 19 лютого, міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович у розмові з порталом wPolsce.pl.

«Ми маємо розбіжні інтереси. Ми вважаємо, що Росія є агресором, санкції потрібно зберігати, а на форумі Ради безпеки ООН нашим гаслом є зміцнення міжнародного права (…) Уламки (Ту-154М) не повернуті, вважаємо, що їх потрібно негайно повернути полякам, маємо теж (з Росією – ред.) різні історичні суперечки», – зазначив очільник польської дипломатії.

За словами Яцека Чапутовича, Росія також недружньо ставиться до позиції Польщі в Європейському Союзі проти Nord Stream, а також польського союзу зі США. «У зв’язку з цим немає шансів на якісь кардинальні, близькі відносини, проте це не означає, що ці відносини мають бути заморожені», – підкреслив Яцек Чапутович.

Міністр додав, що є певні питання, у яких позиція Польщі та Росії подібна, наприклад, стабілізація ситуації в Афганістані. «Ми повинні зберігати дипломатичні зв’язки (…) також з Росією і повинні йти до цього», – зазначив він.