Моравєцький: Історична правда зміцнить Польщу на міжнародній сцені
http://external.polskieradio.pl/files/3c93a989-17a4-43b4-8947-d2d5f7427cf5.file

Моравєцький: Історична правда зміцнить Польщу на міжнародній сцені

Польські політики переконують, що спір щодо Закону про Інститут національної пам’яті сприяє Польщі. І як зазначають, Польща готова до діалогу з країнами, які його критикують. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький заявив, що нові записи в Законі про Інститут національної пам’яті дозволять наблизитися до історичної правди. А історична правда зміцнить Польщу на міжнародній сцені:

«Серйозна держава повинна дбати за свою історію, проявляти турботу за репутацію та історичну правду, бо вона, згодом, збільшує силу країни в її реальних діях, що, в свою чергу, дає більшу силу на міжнародній сцені» – наголосив прем’єр Моравєцький під час своєї промови на конференції аналітичного центру Politykа Insight.

У свою чергу голова польської дипломатії Яцек Чапутович зазначив, що Польща готова до діалогу з країнами, котрі критикують зміни до Закону про ІНП. У понеділок дипломат зустрівся з ізраїльськими журналістами та послом Ізраїлю у Польщі Анною Азарі:

«Ізраїльська сторона побоюється, що цей закон стане приводом до репресій щодо тих, хто пережили Голокост і мешкають в Ізхраїлі, за їхні історичні спогади. Це певний абсурд, оскільки не такі були наміри» – заявив міністр.

Крім того, Яцек Чапутович підтвердив, що Німеччина підтримує Польщу у польсько-ізраїльському спорі. Глава МЗС Польщі нагадав про свою недільну телефонну розмову зі своїм німецьким відповідником Зіґмаром Ґабріелем, який сказав, що німці вбивали євреїв на польській території.

Поправки до Закону про Інститут національної пам’яті критично оцінили Ізраїль, Україна та Державний департамент США.