На польсько-українському кордоні може з'явитися новий перехід
http://nashapolsha.com.ua/wp-content/uploads/2017/10/23-10-17-1.jpg

На польсько-українському кордоні може з’явитися новий перехід

Між Волинською областю та Люблінським воєводством може з’явитися новий пункт пропуску “Адамчуки–Збереже”. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польсько-Українське інформаційне видання “Monitor info”.

Польсько-українські прикордонні пункти пропуску – це одна з найважливіших тем зустрічі воєводи Люблінського воєводства з головою Волинської обласної державної адміністрації. Польський та український чиновники обговорили проекти, покликані розвантажити дуже великі черги на польсько-українських прикордонних пунктах пропуску. Це одна з найбільших перешкод для ефективної економічної співпраці між Польщею та Україною.

Робоча зустріч очільників двох регіонів відбулася минулого тижня. Під час перемовин були зроблені певні заяви. Найважливіша з них стосується будівництва давно очікуваного прикордонного пункту пропуску «Адамчуки–Збереже». Як сказав голова Волинської облдержадміністраціїі Володимир Гунчик, це можливість як для українських, так і польських підприємців. Найважливіше, на його думку, розширити вже наявні пункти пропуску, водночас Польща пропонує побудувати новий перехід «Адамчуки–Збереже», що дозволить зробити більш ефективним співпрацю польських та українських підприємств.

Відповідна прикордонна інфраструктура має сприяти економічному та туристичному розвитку польсько-українського прикордоння.

«Голова Волинської області представив дуже цікавий проект створення групи, яка займатиметься спільними проектами не тільки прикордонних пунктів пропуску, але й розвитком прикордонних зон. Він пропонує польським інвесторам вкладати гроші в інфраструктуру на території України, гарантуючи їм усі можливі пільги та підтримку для них у зв’язку з інвестиціями в Україні», – повідомив воєвода Люблінського воєводства Пшемислав Чарнек.

Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик запросив воєводу Люблінського воєводства на інвестиційний форум, який відбудеться весною в Україні. «Важливо показати польським інвесторам, що на Волині можна вкладати гроші та розвивати польсько-українське підприємництво», – сказав він.

Однак ця співпраця неможлива без поліпшення умов перетину польсько-українського кордону. Перед святами на в’їзд та виїзд із Польщі потрібно чекати по кільканадцять годин.

«Це найбільша проблема, оскільки туризм, зустрічі учених та звичайних людей не можуть відбуватися, оскільки потрібно стояти у довгих чергах», – зауважив генеральний консул України в Любліні Василь Павлюк.

Пріоритетом є розширення наявних пунктів переходу. «Така модернізація відбувається. Наступного року її проведуть у Зосині або Дорогуську, де буде складена документація щодо модернізації прикордонного пункту, аби до 2022 р. завершити його загальну модернізацію», – додав воєвода Люблінського воєводства.

Голови регіонів обговорили також тему постійного обміну студентами і викладачами між вишами Волинської області та Люблінського воєводства. Абсолютна більшість іноземних студентів у Польщі та, зокрема, у Любліні – українці.