Президент Польщі очікує від України конкретних кроків у справі ексгумацій
https://newsone.ua/img/article/412/43_main.jpeg

Президент Польщі очікує від України конкретних кроків у справі ексгумацій

За словами голови Канцелярії президента, Анджей Дуда очікує від української сторони конкретних заходів у цій справі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на польське радіо.

Президент Польщі Анджей Дуда сподівається, що будуть вжиті домовлені заходи у справі ексгумацій останків польських жертв війн та конфліктів на території України. Про це у понеділок, 19 лютого, заявив віце-голова Канцелярії президента Польщі Павел Муха.

У п’ятницю, 16 лютого, у Королівських лазєнках у Варшаві відбулася зустріч віце-прем’єра, міністра культури професора Пйотра Ґлінського та віце-прем’єра України Павла Розенка. Міністерство культури і національної спадщини Польщі після зустрічі повідомило, що потрібно продовжувати перемовини з метою створення умов для проведення пошукових робіт та ексгумацій, а також легалізації місць пам’яті на території України та Польщі.

Анджей Дуда заявив у суботу, що з великим сумом та розчаруванням він сприйняв інформацію про те, що питання ексгумацій не було порушене українською стороною під час зустрічі віце-прем’єрів обох країн.

Павел Муха наголосив в ефірі телеканалу TVP Info, що президент Анджей Дуда сподівається, що відповідно до домовленостей між ним та президентом України, будуть зроблені конкретні кроки. «Ми віримо, що ця заява, слова пана президента, а також заява Канцелярії президента, буде зауважена, прийнята українською стороною і, звісно, ми звертаємо на це увагу наших українських партнерів», – підкреслив міністр.

Павел Муха звернув увагу, що нещодавній візит Анджея Дуди в Литву дав дуже позитивні результаті і поліпшив польсько-литовські відносини. Він висловив надію, що подібно буде у випадку України. «Цей польсько-український діалог також потрібно проводити зважено і розсудливо. Однак ми займаємо однозначну позицію, якщо вважаємо, що деякі речі не виконуються належним чином», – зазначив він.