Школярі Варшави допомагатимуть своїм українським ровесникам
http://external.polskieradio.pl/files/27fe624b-3105-49b0-bd79-cd7ffe525957.file

Школярі Варшави допомагатимуть своїм українським ровесникам

Польський центр міжнародної допомоги (PCPM) організує у варшавських школах збір коштів для учнів українських шкіл на теренах, охоплених військовими діями. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Польський центр міжнародної допомоги (PCPM) організує у варшавських школах збір коштів для учнів українських шкіл на теренах, охоплених військовими діями. Акція розпочинається у понеділок 9 квітня і триватиме до 20 квітня.

Зібрані гроші будуть призначені на ремонт і навчальне устаткування для школи № 5 у Красногорівці. Це невелике місто, розташоване за 20 км від окупованого сепаратистами Донецька. До війни тут функціонувало п’ять державних шкіл. На сьогодні учні і вчителі займаються в одному будинку – в школі №5, де у дві зміни навчається понад 400 дітей віком від 6 до 17 років.

Війна означає для Красногорівки щоденну загрозу обстрілів. Учні часто переховуються у підвалах будинку. Умови надзвичайно тяжкі. Школа не має вікон і навчального устаткування. Немає також води, каналізації і опалення. Незначною мірою ситуацію рятують електричні обігрівачі і вода, яку привозять цистернами, – розповідає Войцєх Вільк, голова Польського центру міжнародної допомоги.

Посол України у Польщі Андрій Дещиця вдячний і зворушений бажанням молодих варшав’ян допомогти своїм ровесникам:

«Це жест солідарності із молодим поколінням українців, що вже чотири років знаходяться в умовах війни, але, як кожна дитина, вони хочуть вчитися», – каже він.

До участі в акції заохочує столичне самоврядування. Ще не так давно, за часів комуністичної влади, мільйони поляків і їхні діти, що виїхали зі своєї батьківщини, отримували таку ж допомогу на Заході, – нагадує віце-президент Варшави Влодзімєж Пашинський.

На зібрані кошти Польський центр міжнародної допомоги планує придбати в Україні матеріали для ремонту школи в Красногорівці. Акцію можна підтримати, здійснивши грошовий переказ на рахунок цієї організації, а всі подробиці Ви знайдете на сторінці www.pcpm.org.pl, відкривши закладку «Wspieraj».