Законодавче регулювання та способи фільтрації шкідливого Інтернет-контенту. Частина 6

Законодавче регулювання та способи фільтрації шкідливого Інтернет-контенту. Частина 6

Законодавче регулювання та способи фільтрації шкідливого Інтернет-контенту: міжнародний досвід – Канади. Частина 6. Про це повідомляє Upmp.news.

Журналісти Україно-польської медіаплатформи продовжують серію публікацій, в яких проводиться аналіз законодавчого регулювання та способів фільтрації шкідливого Інтернет-контенту у різних країнах світу. У попередніх публікаціях ми розглянули наступні країни: Німеччина, США, Південна Корея, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Французської Республіки.

Сьогодні, ми розглянемо Канаду.

Регулюючий орган: «Канадський центр захисту дітей»

(Canadian Centre  for  Child  Protection,  www.protectchildren.ca/app/en/)

Механізм фільтрації: Блокування контенту в рамках національної зони; фільтрація по «гарячій лінії» зарубіжного трафіку.

У Канаді список матеріалів порнографічного характеру за участю неповнолітніх, поширення яких здійснювалося в рамках юрисдикції правоохоронних і судових органів влади країни відповідно до Кримінального кодексу, формується за результатами судової експертизи.

Блокування зарубіжних Інтернет-ресурсів, розташованих поза юрисдикцією канадських правоохоронних органів здійснюється в рамках проекту «Клінфід/Канада» («Чистий зв’язок»), реалізованого в листопаді 2006 року за сприяння провідних провайдерів Канади та Канадської лінії прийому повідомлень про сексуальну експлуатацію дітей.

Аналітики cybertip.ca, на основі повідомлень від жителів Канади про знаходження в мережі подібного роду сайтів, оцінюють ці матеріали і повідомляють про можливе порушення закону відповідним закордонним правоохоронцям. Посилання, яке два аналітика розцінили, як таке, що заслуговує блокування, вноситься в «чорний» список «Клінфід».

Провайдери, які беруть участь в проекті, добровільно блокують перехід за посиланнями з цього списку, не знаючи заздалегідь, які сайти там містяться, зберігаючи таким чином непричетність до оцінювання посилань. Механізм блокування визначається самим провайдером (блокування за доменом, IP адресою).

Ряд провайдерів (Sasktel BellCanada і Telus) блокують тільки посилання, але не IP-адреси, з метою уникнення побічного блокування ресурсів, що не містять нелегального контенту і розташовані на даному сервері. В рамках проекту «Клінфід/Канада» не передбачається відстеження активності користувачів і спроб переходу на посилання, які внесено до чорного списку.