Законодавче регулювання та способи фільтрації шкідливого Інтернет-контетну у США (частина 2)
http://thehill.com/sites/default/files/styles/thumb_small_article/public/fcc_051817gn3_lead.jpg?itok=nSpEzFRM

Законодавче регулювання та способи фільтрації шкідливого Інтернет-контетну у США (частина 2)

Законодавче регулювання та способи фільтрації шкідливого Інтернет-контетну: Міжнародний досвід. США. Частина 2.

Регулюючий орган:

«Федеральна комісія із зв’язку США» (USA Federal Communication Commission, FCC, www.fcc.gov/).

«Федеральна комісія з торгівлі США» (The Federal Trade Commission, FTS, www.ftc.gov/).

Механізм фільтрації:

Фільтрація в школах і публічних бібліотеках, університетах.

Закон «Про захист дітей в Інтернеті» (The Children’s Internet Protection Act 2000 – CIPA), зобов’язує школи та публічні бібліотеки, що отримують фінансування з федерального бюджету, при наданні дітям доступу в Інтернеті встановлювати фільтри чи відповідне блокуюче програмне забезпечення.

Федеральний закон США Title  15, Section 6501, «Про захист недоторканності приватного життя дітей 1998 року» (The Children’s Online Privacy Protection Act of 1998– COPPA) регулює відносини, що тісно пов’язані із збором у мережі фізичними чи юридичними особами персональної інформації у дітей віком молодше 13 років. Закон встановлює, що для отримання інформації від дітей необхідний дозвіл батьків чи опікунів. Оператор, який збирає таку інформацію, зобов’язаний захищати недоторканність приватного життя дітей.

На Федеральну комісію з торгівлі США покладено обов’язки на видання правил, що визначають механізм виконання Закону. Нею порушені карні справи проти веб-адміністраторів, яким не вдавалося виконати вимоги закону, у тому числі справи проти Girl’s Life, Inc., American Pop Corn Company, Lisa Frank, Inc., Mrs. Field Cookies, і Hershey’s Foods. Самий великий штраф був застосований до соціальної мережі Xanga, в розмірі 1 млн. доларів США.

Зусилля Національного альянсу кібербезпеки (National Cyber Security Alliance, NCSA, staysafeonline.org/) спрямовані на побудову державно-приватного партнерства в галузі освіти та підвищення обізнаності користувачів для забезпечення безпеки та конфіденційності інформації в Інтернеті, дотримання культури кібербезпеки та реагування на кіберзлочини. Проведені NCSA дослідження, окрім іншого, виявили необхідність проведення професійного розвиваючого навчання вчителів в питаннях, пов’язаних з онлайн-безпекою. Відмічається, що запропоновані правила та принципи саморегулювання COPPA для забезпечення захисту персональної інформації підлітка в Інтернеті потребують вжиття додаткових заходів захисту дітей від потенційно шкідливої інформації в Інтернеті, у тому числі шляхом удосконалення механізмів отримання дозволів батьків на збір інформації від дітей, «батьківського контролю», поліпшення процесів моніторингу веб-сайтів на наявність шкідливого контенту, підвищення обізнаності батьків питанням забезпечення безпеки в Інтернет, визначення правил використання підлітками Інтернет-пристроїв, а також широкого спектру додатків та веб-сайтів.

У 2006 році п’ять головних Інтернет-компаній оголосили про свій намір об’єднатися з Національним центром покинутих та експлуатованих дітей (www.missingkids.org/home), щоб розпочати кампанію по запровадженню технологій для боротьби з інтернет-злочинцями, які експлуатують дітей. Так, на сьогодні AOL, Yahoo!, Microsoft, EarthLink та United Online фінансують Технічну коаліцію з NCMEC, при цьому розвивають та впроваджують технології, які дають змогу запобігати злочинній діяльності інтернет-ділків із експлуатації дітей.

Федеральним законом США «Акт про кібербезпеку 2009» (Cybersecurity Act of 2009www.congress.gov/bill/111th-congress/senate-bill/773) владі надані значні повноваження у сфері безпеки комп’ютерних мереж для забезпечення кібербезпеки держави. Окрім іншого, визначається необхідність підвищення обізнаності користувачів про ризики у сфері інформаційної безпеки для протидії кіберзлочинності.