27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
http://external.polskieradio.pl/files/a216a63a-cf54-43ed-ac38-cc29ff5a9ede.file

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

День присвячений пам’яті жертв Голокосту відзначається в роковини визволення концтабору Аушвіц-Біркенау. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

27 січня 1945 року солдати Червоної армії звільнили близько семи тисяч в’язнів німецького нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау. При нагоді Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту директор Єврейського історичного інституту Павел Сьпєвак звернув увагу, що Аушвіц-Біркенау свідчить про неймовірну трагедію єврейського народу. Це також місце перестороги для наступних поколінь.

«Для Європи, для світу він виріс до рангу символу. Мірилом цього є, мабуть, кількість убитих там людей, те, зі скількох країн вони походили. А також число осіб, які хочуть чогось дізнатися, побувати в Аушвіці, збагнути, що це було. Але місць масової смерті набагато більше: вбивали в Треблінці, в Собіборі, в Белжці, в Хелмні», – сказав директор Єврейського історичного інституту. Павел Сьпєвак також закликав віддати шану всім жертвам Голокосту. За його словами, про такі постаті як Януш Корчак та Бруно Шульц пам’ятають, але слід згадати також єврейських купців, фабрикантів, робітників, жебраків, бо всі вони були вбиті.

Вважається, що протягом Другої світової війни загинуло майже 6 мільйонів євреїв, третина – приблизно 2 мільйони – це були діти. Серед жертв Голокосту близько 3 мільйонів євреїв походило з Польщі, пережило 10 відсотків місцевої єврейської громади.

Пам’ять жертв Голокосту вшанував у Варшаві американський державний секретар. Рекс Тіллерсон поклав квіти при монументі Героям Гетто.