Аґнєшка Голланд зніме стрічку про журналіста, що розповів світові про Голодомор
http://external.polskieradio.pl/files/d5efeb91-90b1-4fc8-a773-44b940aefa1a.file

Аґнєшка Голланд зніме стрічку про журналіста, що розповів світові про Голодомор

Відомо, що стрічку зніматимуть в Україні, Польщі та Великій Британії. Зйомки розпочнуться у лютому 2018 року. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

В Україні, Польщі та Британії зніматимуть фільм про журналіста, що розповів світові про Голодомор. Про це, із посиланням на Variety, повідомляє Espreso.TV.

Джеймс Нортон, що грав у серіалах «Війна і мир» та «МакМафія», візьме на себе роль журналіста Ґарета Джонса у майбутньому однойменному серіалі. До нього приєднається Ванесса Кірбі, яка втілила принцесу МарҐарет у серіалі «Корона» про життя Єлизавети II.

«Ґарет Джонс» – новий серіал на основі реальних подій від польської режисерки та сценаристки Аґнєшки Голланд. У центрі сюжету – валлійський журналіст, що у 30-х роках 20 століття подорожував Радянським Союзом і збирав історії місцевого населення. Протягом 3 років Ґарет спостерігає наслідок правління більшовиків на українських землях та документує події, які згодом назвуть Голодомором.

У 1933 році він скликає в Берліні прес-конференцію, на якій вперше публічно заявляє про катастрофічний голод в Україні. Прес-реліз передруковують провідні світові видання, зокрема New York Evening Post та Manchester Guardian.

«Ніхто не хотів проливати світло на звірства Сталіна, які відкрив Ґарет. І сьогодні нам не бракує корупційних конформістів та егоїстів, нам бракує таких, як Орвелл (Джордж Орвелл — автор політичної алегорії “Колгосп тварин” та антиутопії “1984”, ред.) та Джонса (Джеймс Джонс — американський автор, що висвітлював тему другої світової війни, ред.). Ось тому ми повинні повернути їх до життя», — каже Аґнєшка Голланд.

Джонс у своїх роботах зображував правду, яку на той час не хотіли визнавали. Наприклад, у 1932 році Пулітцерівською премією нагородили англо-американського журналіста Волтера Дюранті за серію репортажів з СРСР, де він наполегливо заперечував Голодомор.

Відомо, що стрічку зніматимуть в Україні, Польщі та Великій Британії. Зйомки розпочнуться у лютому 2018 року. Проект фільму потрапив до фіналістів 10-го конкурсу кінопроектів від Держкіно. Сценарій стрічки «Гаррет Джонс» написала американська письменниця і режисерка Андреа Халупа.

За словами режисера, фільм не буде документальною реконструкцією, хоча образ голоду намагатимуться показати максимально реально, майже документально. Прем’єра фільму відбудеться не раніше грудня 2018 року.