Анджей Дуда: Ми оберігаємо Польщу від наклепів
http://external.polskieradio.pl/files/fa474942-7197-4095-848f-f599faf20c87.file

Анджей Дуда: Ми оберігаємо Польщу від наклепів

Часопис «Dziennik Gazeta Prawna» опубліковав інтерв’ю з президентом Польщі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У виданні «Dziennik Gazeta Prawna» під гаслом «Президент: Ми, польська влада, будемо оберігати Польщу від наклепів», опубліковане розлоге інтерв’ю з президентом Анджеєм Дудою.

«Погано сталося, що закон про Інститут національної пам’яті був прийнятий саме у той час і саме в такій формі – напередодні Дня пам’яті і жертв голокосту», – наголошує голова держави. «Але, це природньо, що ми вимагаємо дотримання поваги до історичної правди, в тому числі й до чесної термінології. Це піклування про польський державний інтерес. Для цього нас було обрано», – додав Анджей Дуда.

Польський президент також переконаний, що карати за наклеп на Польщу необхідно. «А чому ми не повинні мати право карати, адже можна карати за освенцимську брехню, то ж чому б ми не мали право карати за оббріхування Польщі і польського народу», – запитує Дуда.

Якщо б президент подав власний проект у цій справі, то це була б «однозначна декларація, що йдеться виключно про чин, здійснений навмисно». Голова держави також додав, що він не задумувався над тим, щоб накласти вето на внесення поправок до закону про ІНП, хоча й визнав, що був здивований «несподіваною його появою і темпом роботи над ним». «Мені тяжко зрозуміти, що мотивувало законодавців до такого способу дій», – зауважив президент.

Нагадаємо, що з 1 березня набули чинності зміни до закону про ІНП, що вводять, зокрема, покарання за заперечення злочинів українських націоналістів.