«DGP»: Операція «Схід». Уряд шукає лікарів
https://lviv.molbuk.ua/uploads/posts/2017-10/1508325343_283e13bbe2a09ec59820e023fe0cae3d.jpg

«DGP»: Операція «Схід». Уряд шукає лікарів

Польські лікарі з України хочуть повернутися на батьківщину. Вони просять міністра здоров’я посприяти, зокрема скасувати один з іспитів. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Видання «Dziennik Gazeta Prawna» нагадує: лікарі, які закінчили виш за межами Європейського Союзу, щоб почати працювати в Польщі, повинні пройти кілька рівнів іспитів. Ця група медиків звернулася до міністра здоров’я з проханням скасувати нострифікаційний іспит, проте залишити вимогу стажування і заключного медичного іспиту (LEK) як підтвердження знань.

Закордонні випускники діляться інформацією про те, де найлегше скласти нострифікаційний іспит. Особливо популярний Білосток, проте й тут непросто: торік із 172 осіб успішно його пройшли 17. Рафал Банась з Медичного університету в Лудзі розповідає, що більшості це вдається за другим, третім підходом. Прибувають випускники з України, Білорусі, Росії та Казахстану, є поодинокі зацікавлені із Сирії, Єгипту та Мексики. Дехто складає екзамен кільканадцять разів. Для багатьох це непрохідний бар’єр, навіть для професорів з 20-річним досвідом роботи в Україні, – каже представник Окружної лікарської палати в Білостоці.

Іспит складають не лише іноземці, але й польські громадяни, що навчалися за кордоном, найчастіше, коли їм не вдалося поступити на медицину в Польщі. Як читаємо, в Україні навчання англійською мовою коштує 15 тисяч злотих на рік (3580 євро). У Польщі працюють 904 лікарі, які здобули освіту в Україні, в тому числі 598 – це поляки, а 306 – українці.