Енн Аппелбаум, Сікорський і люди Москви
http://external.polskieradio.pl/files/d35c90e0-bd6e-4534-b16a-ca985da11436.file

Енн Аппелбаум, Сікорський і люди Москви

Ґжеґож Вєжхоловський: Енн Аппелбаум про «зв’язки Мацєревича з Росією». Краще нехай займеться зв’язками чоловіка! Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«У Вас був міністр національної оборони, навкруг якого були люди, що мали дивні зв’язки з Москвою. Як це назвати, як не втручанням?» – запитує у розмові з виданням «Rzeczpospolita» Енн Аппелбаум, дружина Радослава Сікорського, – політика, який бачив Росію в НАТО.

«Росія потрібна для вирішення європейських та глобальних питань. Тому, якби вона виконала умови, могла б бути в НАТО», – писав свого часу Радослав Сікорський. Треба підкреслити ще раз: той самий Сікорський, який є чоловіком Енн Аппелбаум, котра паплюжить колишнього міністра оборони Антоні Мацєревича за…. мнимі зв’язки з Москвою.

Проте Сікорського пов’язує з Росією багато інших питань. Саме Сікорський несе відповідальність за те, що організувати візит Лєха Качинського до Смоленська доручено Томашеві Туровському – за часів Польської Народної Республіки він був одним з найбільш небезпечних комуністичних шпигунів, у Третій Речі Посполитій Туровський став офіцером Управління охорони держави та Агентства розвідки.

Чому відомство закордонних справ за часів Громадянської платформи призначило організувати президентський візит до Росії людину з настільки ганебним минулим і настільки добре відому російським спецслужбам? «Рішення призначити Томаша Туровського до цього завдання керівництво Міністерства закордонних справ прийняло, беручи до уваги його багатий дипломатичний досвід, також його перебування у 90-тих роках саме у дипломатичному представництві в Москві. […] Пан Туровський отримав від тодішнього посла завдання взяти участь у підготовці візиту до Катині як прем’єра Дональда Туска 7 квітня 2010 року, так і президента Лєха Качинського 10 квітня 2010 року», – писав кілька років тому прес-секретар відомства закордонних справ у відповідь на запитання авторів програми Польського телебачення.

Радослав Сікорський виконував корисні для росіян дії також після смоленської катастрофи.

Кілька днів після брехливого рапорту російської комісії МАК, Сікорський активно підтримав росіян. У програмі телебачення TVN він ствердив: «Польські пілоти однозначно вчинили помилку, вони не повинні приземлятися в тумані, наші заперечення тут не допоможуть». Сікорський сказав це за п’ять місяців до оголошення рапорту польської комісії Міллєра, яка встановила, що пілоти не приземлялися, лише намагалися відійти на другий круг.

2 травня 2010 року Сікорський повторив російську брехню, коли сказав у Польському радіо, що причиною катастрофи під Смоленськом була «сукупність дуже поганих погодних умов, доволі примітивного летовища та помилки пілота».

У вересні 2013 року Радослав Сікорський на посаду речника відомства закордонних справ призначив Марціна Войцєховського, журналіста видання «Gazeta Wyborcza». Марцін Войцєховський став відомий як публіцист, коли два дні після смоленської катастрофи оприлюднив раболіпний текст під заголовком: «Дякуємо Вам, брати Москалі».

Політичним директором МЗС за часів Сікорського був Ярослав Браткєвич, випускник совєтського навчального закладу МГИМО, в якому освіту здобув, зокрема, теперішній шеф російської дипломатії Сєрґєй Лавров. У 2008 президент Лєх Качинський в інтерв’ю для видання «Newsweek» ствердив:

«Директором департаменту східної політики в МЗС став Браткєвич, випускник МГИМО. Його оцінки бувають дивними, вони саме підготовані з російської точки зору. Він може, наприклад, писати в рапорті про „прогрузинських політиків” з припискою в дужках „Качинський, Адамкус”».

Автор: Ґжеґож Вєжхоловський, джерело: niezalezna.pl/AP