«Gazeta Wyborcza»: Хто молиться за жінок і дітей, той бандерівець
http://external.polskieradio.pl/files/165e8893-6bb7-4b86-b482-7c1fd7380ec1.file

«Gazeta Wyborcza»: Хто молиться за жінок і дітей, той бандерівець

Після молитви на сагринському цвинтарі один з присутніх поляків викликав поліцію.Тепер прокуратура встановлює, чи відбулося порушення закону про ІНП. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Павел Смоленський у коментарі видання «Gazeta Wyborcza» повертається до подій, що сталися в Сагрині, Грубешівського повіту на Люблінщині. 10 березня 1944 року бойовики з Армії Крайової та Батальйонів хлопських убили 606 осіб українського населення, у тому майже 400 жінок і дітей. Це була різанина цивільного населення – вказує професор Ґданського університету Ігор Галагіда, який протягом кількох років досліджував цю трагедію.

Цьогоріч, 10 березня, під сагринським хрестом молилися представники офіційної української делегації, зокрема посол України в Польщі, заступник міністра закордонних справ України та представники місцевої влади у Львівській та Волинській областях, як і місцеві мешканці. Бо злочин у Сагрині, де загинули українські цивільні жертви, повноправні громадяни Польщі, залишається в українській пам’яті символом страждання – наголошує Смоленський.

Тим часом, коли посадові особи від’їхали, з’явилася поліція, яку викликав один з поляків, звинувачуючи українців у прославлянні бандеризму. В світлі нового закону про Інститут національної пам’яті, це серйозне звинувачення, яке карається ув’язненням.

Справа пішла в прокуратуру, тепер прокуратура досліджує, чи клич «Слава Україні! Героям Слава» та вишивані сорочки прославляють отой «бандеризм».