Матеуш Моравєцький: Литва – стратегічний партнер Польщі
http://external.polskieradio.pl/files/88676aa8-6d46-4580-81a7-6ee5791d3be9.file

Матеуш Моравєцький: Литва – стратегічний партнер Польщі

У п’ятницю 9 березня польський прем’єр-міністр візьме участь у Вільнюсі в саміті балтійських держав, а спочатку зустрічається з очільниками Литви. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький заявив у Вільнюсі, що Литва є стратегічним партнером Польщі. Глава польського уряду попередив про плани розвитку інфраструктурних проектів між обома країнами – автомобільної дороги, залізничного маршруту і газопроводів.

Матеуш Моравєцький зустрівся у Вільнюсі з прем’єр-міністром Литви Саулюсом Сквернялісом. Політики підписали, зокрема, договір про запуск поромного сполучення між Щеціном і Клайпедою. Глава польської Ради міністрів попередив, що в майбутньому таких спільних проектів буде більше. «Співпраця є дедалі глибшою, дедалі тіснішою. Ми стараємося розвивати спільні проекти в сфері енергетики – дуже конкретні, завдяки яким відбувається синхронізація електроенергетичних систем і які збільшать наш обмін у сфері транспорту газу», – сказав на прес-конференції прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький.

Глава литовського уряду Саулюс Скверняліс відзначив, що Польща є «особливо важливим» партнером його країни. За його словами, підписаний саме договір про співпрацю в галузі енергетики та морського транспорту повинен дати ще один імпульс для співробітництва обох держав. Політик позитивно оцінив співпрацю Польщі і Литви в сфері оборони та безпеки.

Польський і литовський прем’єр-міністри розмовляли також про ситуацію поляків у Литві. За словами Матеуша Моравєцького, вона має поліпшитися. Саулюс Скверняліс попередив, що від травня в Литві транслюватиметься п’ять каналів Польського телебачення. Як він додав, 2019 року в Литві відбудеться спільне поховання останків січневих повстанців.