Польща і США продовжать співпрацю у врегулюванні ситуації в Україні
http://external.polskieradio.pl/files/310aff47-a1aa-493a-904e-386059a69e87.file

Польща і США продовжать співпрацю у врегулюванні ситуації в Україні

У Варшаві наголосили на потребі польсько-американської співпраці у врегулюванні конфлікту в України. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Польща та США повинні співпрацювати у справі врегулювання ситуації в Україні задля миру у нашому регіоні. Про це у середу, 7 березня, заявив голова Кабінету президента Польщі Кшиштоф Щерський після зустрічі зі спеціальним представником США з питань України послом Куртом Волкером.

Як сказав президентський міністр, зустріч тривала годину і вона стосувалася регіональної безпеки, з особливим наголосом на конфлікті на сході України.

«Це була довга і дуже цікава зустріч. Американська сторона хотіла дізнатися польську думку, польську оцінку ситуації в Україні та того конфлікту», – повідомив Щерський. Він додав, що польсько-американський діалог та обмін думками на тему України необхідні для пошуку рішень для цієї країни.

«Польща та США повинні співпрацювати з цього питання, обмінюватися своїми планами, оцінками та діями задля миру у нашому регіоні. Це дуже важливо, особливо тому, що Польща і США є у Раді безпеки ООН», – сказав Щерський.

Коментуючи перебіг зустрічі, Щерський сказав, що спільно з Куртом Волкером вони обмінялися своїми оцінками ситуації в Україні.

«Ми підтвердили, що як Польща, так і США залучені до мирного врегулювання ситуації в Україні, яке буде довгостроковим та постійним. Польща підтримує дії Волкера у його контактах зі сторонами конфлікту, тобто з Росією та Україною», – повідомив президентський міністр.

Він додав, що як Польща, так і США підтримують внутрішні реформи в Україні. «Ми сподіваємося, що політичні лідери України зможуть провести такі внутрішні реформи, що поліпшать функціонування української держави, аби громадяни цієї країни були задоволені ефективністю та відкритістю дій держави», – сказав Щерський.

Він додав, що під час зустрічі порушено також питання дискусії на форумі Ради безпеки ООН щодо можливого розгортання в України миротворчих сил ООН. Водночас Щерський зазначив, що це не просте питання, для якого потрібно багато узгоджень, адже потрібна згода усіх держав-членів Ради безпеки, зокрема Росії. «Ця справа варта спільних зусиль», – вважає він.

У четвер, 8 березня, Кшиштоф Щерський має зустрітися у Вашингтоні з представниками Державного департаменту та радниками президента США у Раді національної безпеки. «Крім без пекових питань у перспективі цьогорічного саміту НАТО, перемовини стосуватимуться польсько-американської двосторонньої співпраці та актуального стану відносин на лінії Вашингтон-Варшава», – інформував раніше президентський міністр.