Польща просить Єврокомісію про допомогу у зв'язку з африканською чумою свиней
https://pbs.twimg.com/media/CMadCTsWEAABl68.jpg

Польща просить Єврокомісію про допомогу у зв’язку з африканською чумою свиней

Варшава просить Єврокомісію підтримати польських виробників свинини коштам з бюджету ЄС. Про це повідомляє Upmp.news із посиланням на Польське радіо.

Польща просить Європейську комісію про підтримку у зв’язку з поширенням вірусу африканської чуми свиней (АЧС). Це питання було однією з тем зустрічі у Брюсселі міністра рільництва Кшиштофа Юрґєля з єврокомісаром з питань сільського господарства та розвитку сільських районів Філіпом Хоґаном. Зустріч відбулася перед початком євросоюзної міністерської наради.

Польща представила дані, згідно з якими, через африканську чуму свиней торік ціни зменшилися на 21% проти ситуації два роки тому і виробництво свинини стало невигідним. Головною причиною є виявлення спалахів хвороби, але ціни зменшилися також через раніше введенні обмеження.

Частину господарств потрібно було закрити, в інших рільники мусили зменшити виробництво, а свинину з місцевостей, де з’являлися спалахи АЧС, продавали за заниженими цінами. Тому Польща попросила Єврокомісію підтримати виробників коштами з євросоюзного бюджету.

Йдеться про фінансову допомогу, доплати для приватного зберігання свинини, а також про доплати до експерту, аби виробники могли шукати ринки збуту за межами Євросоюзу.

Не тільки Польща бореться з проблемою вірусу АЧС. Останнім часом нові спалахи хвороби підтвердили у Литві, Латвії, Естонії, Україні та Чехії.