Польща задоволена рішенням Європарламенту
http://external.polskieradio.pl/files/a76a23c8-a210-459d-b86d-f5342cc544a3.file

Польща задоволена рішенням Європарламенту

Комісія Європарламенту підтримала у середу зміни удирективі ЄС, які ускладнять будівництво Nord Stream 2. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Міністр інвестиції і розвитку Польщі Єжи Квєцінський задоволений, що комісія Європарламенту підтримала зміни у правилах ЄС, які ускладнять будівництво Nord Stream 2. Євродепутати прийняли сьогодні рапорт авторства Єжи Бузека у цій справі.

Міністр Єжи Квєцінський прокоментував це під час візиту в Брюсселі.

«Боротьба за те, щоб Nord Stream 2 не був побудований – дуже важлива, і важлива не лише для Польщі. Ми вважаємо, що ця боротьба важлива також для Європи та інших країн, які не є членами ЄС, як для нашого сусіда – України. Тому всі зусилля спрямовані на те, щоб призупинити цю інвестицію, – дуже важливі. Це не є питання бізнес-проекту, це питання безпеки нашої держави, у повному розумінні цього слова» – сказав міністр інвестицій і розвитку Польщі.

Зміни до положень до директиви Європейська комісія запропонувала у листопаді 2017 р. Йдеться про те, аби на усі газопроводи, зокрема ті, що імпортують сировину, поширювалася дія законодавства ЄС – Третього енергетичного пакету. Відсутність точних положень у цій справі призводила у минулому до різного тлумачення євросоюзного закону і дозволяла прибічникам Nord Stream 2 просувати цю інвестицію. Роботу щодо змін директиви намагаються відтермінувати Австрія, Бельгія, Нідерланди та Німеччина.