«Rzeczpospolita»: Між Бандерою та Волинню
http://external.polskieradio.pl/files/9df8129b-2ded-42d5-9307-e42611fd3123.file

«Rzeczpospolita»: Між Бандерою та Волинню

Історичні суперечки між Києвом та Варшавою рикошетом вдаряють в українську громаду Польщі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Rzeczpospolita» звертає увагу, що «історичні суперечки між Києвом та Варшавою рикошетом вдаряють в українську громаду Польщі. З опрацьованого Об’єднанням українців у Польщі звіту випливає, що дедалі частіше у Польщі порушується закон у зв’язку з так званою мовою ненависті». Газета аналізує цей звіт. Отже, з проаналізованих 1 мільйона 200 тисяч постів з минулого року, що стосувалися українців, кожен третій мав негативне забарвлення. «Дедалі частіше ставиться знак рівності між українцями та бандерівцями», – пише газета. Видання питає, чи антиукраїнські ації в Польщі мають своїх натхненників за кордонами цієї країни. «На думку авторів звіту, деякі дії аналогічні тим діям в США та ЄС, що мали на меті вплинути на результати виборів».

Газета звертає увагу на знищення українських місць пам’яті на території Польщі, наругу над українськими дерджавними символами, а також предметне ставлення до українців з боку польських політиків. «Поліпшення взаємовідносин між Варшавою та Києвом слід почати у Польщі, – вважає польське видання. – Спіраль ворожості до українців, яка накручується в Польщі останні два роки, може призвести до послаблення польської безпеки».