Спікер Сейму Польщі закликав до розрахунку польсько-української історії
http://external.polskieradio.pl/files/70d7728f-75c6-4d1e-802d-ea81bf83fd78.file

Спікер Сейму Польщі закликав до розрахунку польсько-української історії

Марек Кухцінський вважає, що не можна відтерміновувати історичну дискусію між Польщею і Україною. про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Спікер Сейму Польщі Марек Кухцінський, який є одним з гостей XI Форуму Європа-Україна, закликав до розрахунку польсько-української історії. На його думку, не можна відтерміновувати дискусію про історію як сказав, як це було у 1990-их роках.

Марек Кухцінський зазначив, що між Польщею та Україною є певні розрахунки, пов’язані з історією. Він підкреслив, що важкі теми потрібно підняти та оперти відносини обох держав на історичній правді, а тоді можна буде сказати, що поляки та українці «ідуть нога в ногу». Він нагадав, що Польща постійно підтримувала прозахідні зусилля України. Кухцінський додав, що поляки дуже часто звертали увагу цілого Європейського Союзу на ситуацію в Україні. Спікер Сейму Польщі зазначив, що це пов’язано з польським державним інтересом.

Марек Кухцінський звернув теж увагу на загрозу, якою для цієї частини Європи, а особливо для України, є газопровід Nord Stream 2. Він згадав також про необхідність будівництва спільної прикордонної та залізничної інфраструктури.

Нагадаємо, сьогодні в Ясьонці неподалік Ряшева почався дводенний XI Форум Європа-Україна. Учасники заходу обговорюють питання, пов’язані з економікою та політикою у Польщі, Європі та за східним кордоном.

За словами одного з організаторів форуму Яцека Ключковського з Інституту східних досліджень, учасники заходу говоритимуть теж про спільне майбутнє Європи та України. Як сказав він, після закінчення процедур та подолання перешкоди початкового вето Нідерландів, потрібно обговорити форму інтеграції України з ЄС. Яцек Ключковський нагадав, що Угода про асоціацію України з ЄС вже повністю працює.