Торік 276 українців отримали у Польщі міжнародний захист
http://shoppingpl.com/uploads/news-covers/wiadomosci-dziennik-pl.jpg

Торік 276 українців отримали у Польщі міжнародний захист

У 2017 році в цілому 520 осіб отримали міжнародний захист у Польщі, здебільшого громадяни України, Росії і Таджикистану. Про це повідомляє Upmp.news із посиланням на Польське радіо.

У 2017 році 5 тисяч іноземців попросили у Польщі надати їм міжнародний захист. Про це повідомили в Управлінні з питань іноземців. Статус біженця або іншу форму захисту отримали 520 осіб, в основному українці, росіяни та громадяни Таджикистану.

Речник Управління з питань іноземців Якуб Дудзяк повідомив, що критеріям надання однієї з форм міжнародного захисту відповідали, передусім, громадяни: України (276 осіб), Росії (87 осіб) та Таджикистану (35 осіб).

Крім того, 227 іноземців отримали дозвіл на толерантне перебування або згоду на перебування з гуманітарних причин (так званий національний захист).

Дудзяк відзначив, що трохи більше половини іноземців (57%) подали клопотання вперше. Одна заява стосувалася в середньому двох осіб, натомість у випадку громадян Росії – трьох осіб. Приблизно половина іноземців у заявах – це діти.

Головні форми міжнародного захисту – це статус біженця та додатковий захист. Іноземцю надають міжнародний захист, якщо у країні його походження йому загрожує переслідування або існує справжній ризик втрати життя і здоров’я. Це питання у Польщі регулює закон про надання іноземцям захисту на території Республіки Польща.

Торік негативні рішення отримали 2,1 тис. іноземців, а 3 тис. проваджень було припинено (53%). Так відбувається у ситуації, якщо іноземець не зацікавлений у продовженні процедури у Польщі і покидає країну (найчастіше виїжджаючи до країн Західної Європи). Майже 80% випадків припинення проваджень стосувалися заявників з Росії, – повідомили в Управлінні.