У Кракові пройшов конкурс української мови
http://naszwybir.pl/wp-content/uploads/2015/05/oksana-baranivska-gotova-j-nadali-provoditi-movnij-konkurs--e1432291840523.jpg

У Кракові пройшов конкурс української мови

Кращими знавцями мови Тараса визнано студентів з Росії, Сербії та Польщі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Під час шевченківських днів у Кракові пройшов дводенний Міжнародний орфографічний конкурс з української мови. Це вже третій конкурс за участю 14 навчальних закладів Польщі, Чехії, Росії, Сербії, Болгарії, а також цього року долучилися студенти з Австрії (Відень) та Німеччини (Берлін і Франкфурт-на-Одері). Організатор Міжнародного орфографічного конкурсу з української мови старший викладач кафедри україністики Інституту Східнослов’янської філології Яґеллонського університету Оксана Баранівська наголошує, що орфографічний конкурс з української мови стає все більш популярним, а серед його учасників студенти з країн Центрально-Східної Європи і РФ:

«Найкращим виявився студент з Росії – Сергій Антоновський, друге місце посів Никола Янкович з Сербії, з Бєлградського університету, і третє місце виборола студентка з Познанського університету Адама Міцкевича Анна Філіп’як.

Польських навчальних закладів у кронкурсі представлено найбільше: цього року їх було 5 – з Вроцлава, Познані, Варшави, Любліна і Кракова. Інші ж країни були представлені одним чи двома навчальними закладами. Лише Чехії – трьома. Тож Польща у кількісному вияві мала найбільше учасників».

Орфографічні конкурси з української мови, які у Кракові проводяться вже тринадцять років, міжнародними стали три роки тому. Вони завжди супроводжуються різноманітними культурно-пізнавальними заходами. Цього року, наприклад, у відомому місцевому театрі-кабаре «Pod Baranami» проведено конкурс Шевченківської поезії. Український мовний конкурс у Кракові фінансується Яґеллонським університетом і фондом його випускників «Братняк».