Українця обрано співголовою спільної комісії польського уряду та нацменшин
http://www.nasze-slowo.pl/wp-content/uploads/2018/03/DSC05600-1024x681.jpg

Українця обрано співголовою спільної комісії польського уряду та нацменшин

Григорія Купріяновича обрано новим співголовою Спільної комісії уряду та національних і етнічних меншин у Польщі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Наше Слово.

Григорія Купріяновича обрано новим співголовою Спільної комісії уряду та національних і етнічних меншин у Польщі. Він, як українець, вже протягом дванадцяти років є представником української меншини у Комісії.

Історик Григорій Купріянович був обраний співголовою Спільної комісії уряду та національних і етнічних меншин 7 березня, під час її засідання у Варшаві. Голова Українського товариства у Любліні, який є одним із двох українських представників в Комісії (другим є Петро Тима, голова Об’єднання українців у Польщі) чекає зараз на затвердження своєї кандидатури прем’єр-міністром Польщі Матеушом Моравецьким.

Спільна комісія уряду та національних і етнічних меншин була створена в 2005 році у результаті схвалення 6 сiчня 2005 р. Закону про національні та етнічі меншини і про реґiональну мову. Спільна комісія складається майже з 40 членів. Її члени зі сторони уряду – це представники кільканадцяти відомств та державних структур РП, завдання яких відносяться до нацменшин. Меншини представляють 21 членів від караїмів, німців, ромів, лемків, євреїв, білорусів, татарів, українців, вірмен, словаків, чехів, росіян, литовців та кашубів.

Це рекомендацiйно-дорадчий органом прем’єр-міністра Польщі. До його завдань входить зокрема висловлювання позиції у справах реалізації прав та потреб меншин, оцінка програм, що служать створенню сприятливих умов для збереження і розвитку їхньої культурної ідентичності, чи висловлювання позиції щодо проектів юридичних актiв, які стосуються справ нацменшин. Комісія також висловлює позицію щодо величини та принципів розподілу коштів, призначених у держбюджеті на збереження і розвиток ідентичності нацменшин.

Перші члени Комісії були призначені у вересні 2005 р. Українську меншину в першому складі комісії представляли тодішній голова Об’єднання українців у Польщі, бл. пам. Мирон Кертичак, який був першим співголовою Комісії.