Вашингтон: Nord Stream 2 - це додатковий інструмент тиску Росії на Україну
http://external.polskieradio.pl/files/1bb0cd49-e1d8-4b65-acb1-22a0e2879ac1.file

Вашингтон: Nord Stream 2 – це додатковий інструмент тиску Росії на Україну

Державний департамент США вкотре розкритикував Nord Stream 2 і пригрозив санкціями компаніям, які беруть у ньому участь. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Американське дипломатичне відомство вкотре розкритикувало будівництво газопроводу Nord Stream 2. Речниця Державного департаменту США Гізер Нойєрт водночас не відповіла на запитання, чи Вашингтон введе санкції проти компаній, які беруть участь у проекті.

Під час брифінгу у Державному департаменті США Гізер Нойєрт сказала, що Nord Stream 2 поставить під сумнів енергетичну безпеку та стабільність Європи. За словами Нойєрт, газопровід може стати додатковим інструментом тиску Росії на Україну.

«Як правило, ми не говоримо про можливі санкції. Однак ми чітко заявляємо, що проти компаній, які беруть участь у будівництві російських енергетичних газопроводів, можуть бути введені санкції», – сказала Нойєрт, наголошуючи на схваленому Конгресом США так званого Закону про санкції щодо противників Америки.

Попередження Гізер Нойєрт не означає, що США мають намір вводити нині санкції проти компаній, які беруть участь у проекті Nord Stream 2. Хоча Конгрес США ще у серпні 2017 року дав Дональду Трампу право вводити обмеження, американський президент досі не використав цю можливість.

У свою чергу, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький висловив задоволення у зв’язку з позицією Держдепартаменту США у справі можливих санкцій. Як написав він у Twitter: «цей проект підриває європейську енергетичну безпеку, він веде до монополізації постачання газу та загрожує Україні, а тому його слід зупинити».

Минулого тижня група 39 сенаторів з обох американських партій закликала уряд США заблокувати Nord Stream 2. У листі до голів відомств дипломатії і торгівлі вони наголосили, що газопровід перешкоджатиме постачанню еннргоресурсів до Європи та загрожуватиме безпеці України.