Денісова показала камеру з двома вікнами, у якій у Києві тримають Вишинського
Денісова стверджує, що приміщення забезпечене централізованим опаленням і водопроводом Фото: Людмила Денісова / Facebook

Денісова показала камеру з двома вікнами, у якій у Києві тримають Вишинського

Приміщення, у якому в СІЗО в Києві перебуває обвинувачений у державній зраді головред “РИА Новости Украина” Кирило Вишинський, електрифіковане, має централізоване опалення і водопостачання, зазначила український омбудсмен Людмила Денісова. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Гордон.

Денісова стверджує, що приміщення забезпечене централізованим опаленням і водопроводом
Фото: Людмила Денісова / Facebook

Обвинуваченого в державній зраді головного редактора “РИА Новости Украина” Кирила Вишинського тримають у СІЗО в умовах, які відповідають вимогам українського законодавства. Про це 19 березня у Facebook повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

“Учора адвокатом Кирила Вишинського була розповсюджена інформація, що громадянин України перебуває в Лук’янівському СІЗО в камері без електрики та матраца. Сьогодні… було здійснено моніторинговий візит для перевірки умов тримання Вишинського в державній установі “Київський слідчий ізолятор”. За результатами перевірки виявлено, що приміщення, де утримується Кирило Вишинський, світле (два вікна), електрифіковане та чисте, має централізоване опалення та водопостачання”, – написала вона.

За словами омбудсмена, Вишинського забезпечено питною водою, побутовими приладами і посудом, він має окреме спальне місце та чисту постіль.

“Умови утримання відповідають вимогам законодавства і скарг ув′язнений на них не пред′являв”, – підкреслила Денісова.

Вона також розмістила фотографії камери 307. У ній, зокрема, є холодильник, електрочайник і хлібопічка.

Вчора адвокатом Кирила Вишинського була розповсюджена інформація, що громадянин України перебуває в Лук’янівському СІЗО…

Опубліковано Людмилою Денісовою Вівторок, 19 березня 2019 р.

18 березня адвокат Вишинського Андрій Доманський заявив ТАСС, що його клієнт, етапований у Лук’янівське СІЗО в Києві, “уже чотири дні без електрики і без матраца”, а в його камері тримають п’ятьох осіб.

5 травня 2018 року в офісі “РИА Новости Украина” в Києві відбулися обшуки, слідчі дії проходили також удома у Вишинського. У Службі безпеки України заявили, що разом із прокуратурою Автономної Республіки Крим викрили діяльність мережі медіа-структур, підконтрольних РФ. Цього самого дня Вишинського затримали за підозрою в державній зраді. 17 травня суд заарештував його.

Журналіст розповів, що у нього є два паспорти – український і російський. 1 червня на засіданні суду в Херсоні, який розглядав апеляцію на запобіжний захід, керівник “РИА Новости Украина” заявив про відмову від українського громадянства і попросив у президента РФ Володимира Путіна “правового захисту та вжиття заходів щодо звільнення”. У Державній міграційній службі України повідомили, що Вишинський не може відмовитися від громадянства, оскільки перебуває у статусі підозрюваного.

8 лютого 2019 року Херсонський міський суд продовжив ще на два місяці строк тримання під вартою для Вишинського. Попередній строк арешту закінчився 16 лютого.

Прокуратура має намір просити для підозрюваного 12 років в’язниці.