Генсек НАТО попереджає: Росія може використовувати ядерну зброю
http://external.polskieradio.pl/files/f0903e97-230f-4113-9002-9e09427b39b3.file

Генсек НАТО попереджає: Росія може використовувати ядерну зброю

У своїй доктрині Росія чітко вказала, що готова використати атомну зброю в регіональному конфлікті. Ми бачимо загрозу – сказав Столтенберґ. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Напад на Сєрґєя Скрипаля підтверджує зростаючу непередбачуваність Росії, – заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ у недільному інтерв’ю «Welt am Sonntag». Зважаючи на зростаючу загрозу, він вказав на модернізацію російського ядерного арсеналу.

Спроба отруєння колишнього російського шпигуна Скрипала та його доньки у Великобританії порушує положення міжнародних угод, але «передусім підтверджує (…), що Росія стає дедалі більш непередбачуваною і агресивною», – сказав Столтенберґ

Як приклад він навів незаконну анексію Криму, дестабілізацію Східної України, розміщення російських військ у районах, що офіційно належать Грузії та Молдові, численні кібератаки та дезінформаційні кампанії. Однак Столтенберґ зауважив, що Альянс вже має «подальші загрози, такі як модернізація російських збройних сил і російської ядерної зброї».

НАТО прагне до світу без атомної зброї та підтримує контроль над ядерними арсеналами, і вважає їх використання малоймовірним, але побоюється, що «Москва розглядає можливість використання ядерної зброї по-іншому», – сказав генсек.

«У своїй доктрині (російська сторона) чітко вказала, що готова використати атомну зброю в регіональному конфлікті, що вона називає “ескалацією за рахунок деескалації”. Ми бачимо загрозу, що російський уряд може поступово відійти від використання звичайної зброї для ядерної зброї, як у військовій доктрині, так і під час маневрів, і в розвитку військових можливостей» – додав Столтенберґ зазначивши, що «це зменшує поріг використання ядерної зброї Москвою».

Як НАТО, ми повинні знайти відповідь, – сказав глава Альянсу. «Ми повинні продовжувати вдосконалювати боєздатність та здібності (…) Росія не повинна обманювати себе – ми завжди готові реагувати на збройний напад на одного з наших союзників. Ми хочемо надійно стримувати. Ми не хочемо війни, наша мета – деесскалація», – додав він.