Клімкін: Треба припинити спекуляції довкола історичних відносин з Польщею
http://sharij.net/wp-content/uploads/2016/09/1448628130-3547.jpg

Клімкін: Треба припинити спекуляції довкола історичних відносин з Польщею

Міністр закордонних справ України проти політизації історії у відносинах Києва і Варшави. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін виступив проти спекуляцій довкола історичних тем та політизації цих питань у відносинах Києва з Варшавою . «Історія нас не розділить», – запевнив у понеділок, 22 січня, під час прес-конференції у Києві очільник української дипломатії.

Клімкін сповістив, що невдовзі до Варшави з візитом прибуде віце-прем’єр України Павло Розенко. Він обговорить з віце-прем’єром, міністром культури та національної спадщини Пйотром Ґлінським ці теми.

«Вважаю, що поляки – це наші друзі. Переконаний, що нашим спільним гаслом має бути гасло „за вашу і нашу свободу”. Звісно, ми доросла країна і дорослий народ, і маємо своє розуміння власної історії, але будемо розмовляти з нашими полськими друзями на підставі наших дружніх відносин. Потрібно припинити спекуляції та політизацію цього питання», – наголосив Павло Клімкін.

Глава Міністерства закордонних справ України повідомив, що Розенко та Ґлінський зустрінуться у середині лютого. «Вони спілкуватимуться про те, як усунути існуючу між нами певну напругу у зв’язку з історичними питаннями», – зазначив він.

Клімкін також сказав, що він сам має намір зустрітися з очільником польської дипломатії Яцеком Чапутовичем. «Маємо обговорити багато питань, зокрема, питання Ради безпеки ООН, адже Польща є її непостійним членом, перебравши естафету в України. На певні теми ми розмовляємо на робочому рівні і робимо це досить ефективно. Але ключове гасло: „за нашу і вашу безпеку” є найважливішим і історія нас не розділить, оскільки маємо спільне бачення майбутнього і спільне розуміння того, у якому напрямку нам йти», – наголосив Клімкін.

Суперечка між Варшавою та Києвом посилилася весною минулого року, коли Інститут національної пам’яті України заборонив пошукові роботи та ексгумацію останків польських жертв воєн та конфліктів на території України. Заборона була видана після демонтажу пам’ятника воякам УПА у Грушовичах на Підкарпатті і попередніх випадків осквернення та руйнування українських місць пам’яті в Польщі.

Під час візиту президента Анджея Дуди до Харкова та його перемовин з президентом Петром Порошенком було вирішено, що розв’язанням цієї проблеми займеться польсько-українська комісія з історичних питань. Очолити її мають віце-прем’єри Розенко та Ґлінський.