Законодавче регулювання та способи фільтрації шкідливого Інтернет-контенту. Частина 7

Законодавче регулювання та способи фільтрації шкідливого Інтернет-контенту. Частина 7

Законодавче регулювання та способи фільтрації шкідливого Інтернет-контенту: міжнародний досвід – Китайської Народної Республіки. Частина 7. Про це повідомляє Upmp.news.

Журналісти Україно-польської медіаплатформи продовжують серію публікацій, в яких проводиться аналіз законодавчого регулювання та способів фільтрації шкідливого Інтернет-контенту у різних країнах світу. У попередніх публікаціях ми розглянули наступні країни: Німеччина, США, Південна Корея, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Французської Республіки, Канади.

Сьогодні, ми розглянемо Китайську Народну Республіку.

Регулюючий орган: “Центр контролю за шкідливою інформацією”.

Механізм фільтрації: “Публічна порука самоцензури і професійної етики” (Public Pledge of Self–Regulation and Professional Ethics).

В Китаї блокування Інтернету здійснюється на національному рівні і має політичне забарвлення. Під заборону потрапляє Інтернет-контент, що відноситься до прав людини, опозиційних політичних рухів, проблеми незалежності Тайваню і Тибету, деякі новинні служби, наприклад Бі-бі-сі (BBC), а також (на деякий час) окремі веб-ресурси (Wikipedia з жовтня 2005 року по червень 2006 року), пошукові системи (Google в 2006 році).

Влада Китаю оголосила кампанію з протидії поширенню порнографічної продукції. За повідомленням Центру контролю за шкідливою інформацією, більшість порносайтів ліквідується після сигналів, які надійшли від користувачів, які за це отримують грошові винагороди в розмірі від 500 юанів (60 доларів) до 2000 юанів (241 доларів).

Технічно блокування інтернет-ресурсів в Китаї здійснюється на базі конфігурації маршрутизаторів на шлюзах міжнародного рівня і блокування доступу до певних IP-адрес і доменних імен. Обов’язки щодо блокування незаконного контенту китайський уряд покладає на провайдерів. У Китаї блокується доступ до численних веб-сайтів на рівні опорної мережі. При спробі доступу до заблокованих сайтів інтернет-користувачі отримують повідомлення не про те, що сайт заборонений, а будь-яке інше, включаючи «404 error messages».

Починаючи з 2003 року уряд Китаю активно підтримує розвиток в мережі Інтернет-протоколу нового покоління IPv6, на підставі якого об’єднані 167 кафедр в 25 університетах двадцяти міст країни. З 1 березня 2006 року в КНР застосовується нова система доменних імен (DNS), яка підтримує імена китайською мовою. В результаті реалізації даних технологій планується створити національний Інтернет, альтернативний сучасній англомовній Всесвітній павутині (WWW).