У комітеті Ради з правової політики ранок почався зі скандалу – що не узгодили

У комітеті Ради з правової політики ранок почався зі скандалу – що не узгодили

Власенко покинув засідання комітету зі словами: “Мій правовий досвід навчив мене, що не можна брати участь у незаконних діях. Я вважаю ці дії незаконними, я не буду брати участь сьогодні у засіданні комітету”. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на 5 канал.

У комітеті Верховної Ради з правової політики та правосуддя виникла суперечка щодо можливості початку другої сесії парламенту з 3 вересня, адже розглядати зміни до Конституції у другому читанні можна лише на наступній сесії після першого читання, про це повідомляє “Українська правда“.  

Деякі депутати на засіданні комітету в понеділок уранці, 2 вересня, говорили, що й засідання комітету проводити не можна.

Голова комітету Ірина Венедиктова (“Слуга народу”) сказала: “Що стосується календаря планової роботи: ми з вами ще раз зустрінемося за планом у середу – до цього в нас засідання позапланове. У ніч на 29 серпня у нас було перше засідання комітету, сьогодні порядок денний визначений заявами народних депутатів – це не плановий збір”.

“Я почула тих депутатів, які відстоюють позицію, що неможливо повертатися до питання статті 80-ї – зняття недоторканності. Тому я розумію ваші мотиви для того, щоб ми сьогодні не працювали в межах процедурних дій” – додала вона.

Народний депутат Сергій Власенко перервав її: “Ви не маєте права коментувати дії народних депутатів і говорити, хто що думає”.

Сергій Власенко (“Батьківщина”) та Руслан Князевич (“Європейська солідарність”) пропонували не проводити засідання комітету, а провести обговорення, але цю пропозицію підтримали 6 депутатів, а проти висловилися 14.

Власенко покинув засідання комітету зі словами: “Мій правовий досвід навчив мене, що не можна брати участь у незаконних діях. Я вважаю ці дії незаконними, я не буду брати участь сьогодні у засіданні комітету”.

“Тебе позбавлять мандату”, – сказав йому хтось із колег, але Власенко все ж пішов.

Руслан Князевич згодом заявив, що запропоновані “Слугою народу” законопроєкти “міняють Конституційний лад”.

Заступниця голови комітету Ольга Совгиря (“Слуга народу”) заперечила йому, а Князевич заявив: “Мене не треба повчати. Чим передбачена дискусія щодо цього питання?”.

Князевич запропонував до розгляду питань, включених у порядок денний, звернутися до Венеційської комісії – але за висловилися 6 депутатів, а проти – 15.

Пропозицію секретаря комітету Олега Макарова  (“Голос”) зняти з порядку денного комітету розгляд 80-ї статті Конституції теж не підтримали.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: