В Азовське море увійшли російські ракетні кораблі

В Азовське море увійшли російські ракетні кораблі

Екіпажі кораблів “Углич” та “Великий Устюг” виконували завдання у складі постійного з’єднання військово-морського флоту ЗС РФ у Середземному морі, заявили в російському міноборони. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Гордон.

Два російські військові кораблі “Углич” та “Великий Устюг” через Керченську протоку увійшли в акваторію Азовського моря. Про це повідомляє пресслужба міноборони РФ.

Екіпажі кораблів виконували завдання у складі постійного з’єднання військово-морського флоту Росії в Середземному морі.

Наразі малі ракетні кораблі повертаються в пункт постійного базування на Каспії.

Нещодавно корабель “Углич” був в окупованому Севастополі, куди доправляв головну ікону військово-морського флоту Росії “Святий апостол Андрій Первозванний”, яка була в сирійському порту Тартус. Для катера “Великий Устюг” це був другий похід у Середземне море, перший тривав із червня до жовтня 2018 року.

Після агресії проти України в Керченській протоці в листопаді 2018 року РФ періодично скеровує військові кораблі в акваторію Азова й Чорного моря. У грудні Росія скерувала в бік Азовського моря ракетний фрегат. За місяць ударний корабель ВМФ агресора “Сєвєроморськ” увійшов в акваторію Чорного моря.

Окрім того, упродовж року російські силовики блокували понад 1200 суден, що прямували в українські порти Бердянськ і Маріуполь, розташовані на узбережжі Азовського моря.

25 листопада 2018 року РФ обстріляла й захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил “Бердянськ” і “Нікополь”, а також буксир “Яни Капу”, які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море. Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських “судах” і перевезли в Москву. Усім українцям висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ.

У квітні 2019 року Україна звернулася в Міжнародний трибунал із морського права, вимагаючи як тимчасові заходи зобов’язати РФ негайно звільнити моряків і кораблі. Російська сторона відмовилася від участі у слуханнях.

25 травня трибунал у Гамбурзі зобов’язав Росію негайно звільнити три затримані українські кораблі, а також 24 затриманих моряків і дозволити їм повернутися в Україну. Строк виконання рішення закінчився 25 червня.

7 вересня між Україною і РФ відбувся обмін утримуваними особами у форматі “35 на 35”. Серед тих, хто повернувся на батьківщину, – захоплені Росією після інциденту біля Керченської протоки 24 українські моряки. Адвокат Микола Полозов повідомляв, що моряків відпустили під поруку української омбудсменки Людмили Денісової.

12 вересня один із звільнених моряків Денис Гриценко розповів, що Київ почав переговори щодо повернення захоплених Росією кораблів ВМС України.