100 років тому президент США Вілсон відкрив Польщі шлях до незалежності
https://www.rbc.ua/static/img/t/w/twitter_com_prezydentpl464_id17675_650x410_650x410.jpg

100 років тому президент США Вілсон відкрив Польщі шлях до незалежності

Анджей Дуда надіслав Трампу телеграму з нагоди 100 річниці мирного плану Вудро Вілсона, у якому він закликав визнати незалежність Польщі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

З нагоди сотої річниці виступу американського президента Томаса Вудро Вілсона з планом мирного врегулювання «Чотирнадцять пунктів» президент Польщі Анджей Дуда відправив Дональду Трампу спеціальну дипломатичну телеграму. 8 січня 1918 року американський лідер представив мирну програму з відновлення після Першої світової війни світового міжнародного устрою.

Анджей Дуда написав, що нинішня дата має символічне значення. Він підкреслив, що для Польщі найважливішим був тринадцятий пункт, що наголошував на «створенні незалежної Польської держави, яка повинна включати в себе всі території з незаперечно польським населенням, якому повинен бути забезпечений вільний і надійний доступ до моря, а політична і економічна незалежність, так само як і територіальна цілісність, повинні бути гарантовані міжнародним договором». Цю декларацію вважають важливою подією на шляху Польщі до відновлення суверенітету після 123 років неволі, – наголошено у документі, опублікованому на веб-сторінці Канцелярії президента Польщі.

Анджей дуда наголосив, що представлена Вудро Вілсоном політична концепція опиралася на близьких обом народам цінностях – рівності малих та великих держав, а також їхньому незаперечному праві на свободу та самостановлення. «Дружба між Польським та Американським народами, основою якої є ці цінності, триває до нині. У зв’язку з цим особливе задоволення викликає активний розвиток нашого стратегічного партнерства, широкий спектр якого дає відчутну вигоду для всього регіону Центральної Європи», – говориться у телеграмі.

Сьогодні посольство США у Польщі вшанує 100 річницю «Чотирнадцяти пунктів», у яких президент США Вудро Вілсон закликав визнати незалежність Польщі. Під час ініційованого нещодавно посольством проекту «100 років разом: люди-історія-майбутнє» посол США Пол Джонс вручить владі Варшави пам’ятну таблицю, присвячену ролі президента Вілсона у зусиллях за незалежну Польщу.